4 inç'lik iPhone birkaç aya gelebilir!

Apple, yılan hikayesine dönen iPhone modeli için bu kez gerçekten çalışıyor olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
4 inç'lik iPhone birkaç aya gelebilir!

En son iPhone'ların daha küçük olmasını hayal edenlerin sayısı pek az sayılmaz. Siz de eskisi gibi küçük boyutlu bir iPhone arayışındaysanız, son dedikodular yakında istediğinizin önünüze gelebileceğini söylüyor.

GHI Securities analisti, tahminlerinde genellikle isabetli olan Ming-Chi Kuo'ya göre Apple, 4 inç'lik yepyeni bir modeli 2016'nın başında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bir nevi iPhone 5S'in selefi olacak olan telefon, küçük boyutuyla olduğu kadar biraz daha uygun olan fiyatıyla da dikkat çekmeyi umacak. İddiaya göre yeni telefon, Apple'ın en son amiral gemisi iPhone 6S'te kullanılan A9 işlemcinin aynısını taşıyacak

Bahsedilen telefon, yatırımcıların uzun süredir Apple'dan beklediği alt-seviye cihaza benzemese de piyasada kendisine yer bulabilir. Normal iPhone kadar kaliteli malzemelerden üretilmiş, ancak hem biraz daha küçük, hem de biraz daha ucuz bir iPhone, çoğu kullanıcının tam istediği şey olabilir.

Yine de tüm bunlar dedikodudan ibaret olduğundan, resmi bir açıklama gelene kadar veya ikna edici bir sızıntı gelene kadar beklemekte fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Uygun fiyatsa bizim ulkede 200 lira daha ucuz olacak demek. Biri 3.000 lira ise digeri 2.800 olur. :D

A9 varsa nasıl ucuz olacak? Ki ipod kullacısıydım. 8 yıllık mal hala sağlam. Sağlam olmasından ödün vermemeli. Yaşasın sony Z3c den selamlar.

4 inc bir iPhone... ufacık miniminnacık bir ekranı var ne kadar şirin dimi. (Fiyat: 3200 TL) (Temsili değil!!)

bugun teknoloji mağazalarında gezerken iphone 5s in fiyatını 1.499 tl görünce şaşırdım. 1.800 den düşmüş bu bunun mu habercisiydiki acaba bilemedim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play