6 Yaşındaki Çocuk, Touch ID'yi Böyle Aştı...

6 yaşındaki ufaklık, Apple'ın Touch ID'sini yerle bir etmeyi başardı. Ama bunu, herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan yaptı!

Touch ID'yi aşan 6 yaşında ufaklık!

Her ne kadar Apple'ın Touch ID parmak izi okuma teknolojisi telefonunuzu korumak için iyi bir yöntem gibi gözükse de, çok basit hatalar, bu yöntemi yerle bir edebiliyor. Buna benzer bir olay, Bethany Howell'ın 250 dolar kaybetmesine sebep oldu. Arkansaslı anne tatil döneminden bir önceki hafta koltukta uyurken, altı yaşındaki kızı Ashlynd, annesinin parmak izini telefona okutarak, Amazon uygulamasını açtı.

Wall Street Journal'ın söylediğine göre Ashlynd'in ebeveynleri Pokémon eşyaları için 13 sipariş makbuzu aldıklarında ilk düşünceleri hack'lendikleri olmuş. Ya da belki masum çocuklarının yanlışlıkla Pokémon eşyalarını satın aldıklarını düşündüler. Ancak Ashlynd annesine, alışveriş yaptığını ama endişelenecek bir şey olmadığını, sipariş ettiği her şeyin direkt olarak eve geleceğini söyledi.

Amazon, Howell'lerin aldığı 13 eşyanın sadece dördünü iade etmelerine izin verdiği için de aile, kızlarına Noel Baba'nın ne istediğini öğrendiğini ve bu yüzden de onun istediği şeyleri getireceğini söylediler...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

parmak izi sensörünü güvensiz yaparsanız olacağı budur... apple neyi düzgün yapmış ki?

@grezimonk parmak izi sensörüne tanımlı parmak okutulmuş, nasıl güvenli yapsınlar anlayamadım?

@grezimonk madem ki çok biliyosun sen kendi telefonunu yap ve parmakizi koruyucusunu daha iyi yaparsın bide apple a laf söylüyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir