Android 4.2, üçüncü parti APK'ları tarayacak

Android 4.2'nin daha önce bahsedilmeyen bu yeni özelliği, Google tarafından resmen anlatıldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.2'deki yeni güvenlik sistemi

Nexus 4 ve Nexus 10 ile beraber tanışacağımız Android 4.2'de daha önce pek söz edilmeyen yeni güvenlik sistemi, Google tarafındant tarif edildi.

Android 4.2'deki birçok yenilikten biri olduğu söylenen yeni güvenlik sistemi, bizleri sonunda zararlı uygulamalardan kurtaracak gibi görünüyor. Android 4.2'de Google Play'e entegre bir özellik sayesinde üçüncü parti APK dosyalarının imzası sunucuya gönderilecek. Bu sayede işin zor kısmını (yani taramayı/denetimi) sunucu, hızla gerçekleştirmiş olacak ve sadece şüpheli uygulamalarda bir uyarı gösterilecek. Android mühendislik başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer, Google'ın Google Play mağazası dışındaki APK'leri de her zaman taradığını söylüyor: "Uygulama ekosistemi hakkında artık oldukça iyi bir anlayışa sahibiz, bu ister Play Store'daki bir içerik olsun, ister dışarıdaki."

Android 4.2'de yeni güvenlik sisteminin yanında yeni çift uyarı çubuğu, çoklu kullanıcı desteği, Photo Sphere işlevi gibi yenilikler de bulunuyor. Google'ın tüm bu yeni işlevleri bu hafta ayrıntılı bir biçimde tanıtması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

internete bağlı değilseniz?..

@05 Kas 2012 17:23 İnternete bağlı olmayacaksan Nexus 4, Galaxy S3 gibi telefonları almana gerek yok zaten.

İos dan gerisi yalan galaxy nexus aldik telefon sahane pil gucunu ve uygulamadaki kalitesizlik tekrardan beni iphone almaya yonlerdirdi

@05 Kas 2012 19:23 Her uygulamaya para verince iyi oluyor tabi.

@05 Kas 2012 19:23 Paranla rezil olmaya devam et apple fanı :D

@07 Kas 2012 20:42 senin rom attıgın gibi bende jail break atıyorum her uygulama beleş oluyor. sanırım apple a ulasamadıgın için deneme şansın olmadı. he bu arada iphone 5, 3milyar felan değil . iPhone 5 16 GB Kanada fiyatı: 800 Dolar, 1,440 TL böylede olunca gidipte android kullancak halim yok:D

@08 Kas 2012 18:50 apple paranın karşlıgı demek yapmayın bir iki dolarlık app lar için jailbreak yapmaya deymez 2000 tl lik makineyi

yani sürekli bi apple fanların yazilarndan bıktım yaw kardeşim bende elma kullanıyorum ama bu nedir ya lise dedikodusu gibi her fırsatta fısıldaniyor Yıllardır Applecilar windowstan ii dediler dediler noldu? appleci yine appleci pc pc yine pc androidci yiene androidci yani bu gelişmiş reklam yapma sevisi nedir

zaten internete bağlı değilsen nasıl indiricen uygulamayı zeki

RAM RAM RAM deli gibi ram kullanıyo beee ice olsun jb olsun

Ben iphone ve akliniza gelebilecek tüm akilli telefon modellerini kullandim. Evet iphone 4s sarj omru konusunda cok iyi fakat nexus ondan da daha iyi. S3 simdiye kadarki en iyisi.

Ben iphone ve akliniza gelebilecek tüm akilli telefon modellerini kullandim. Evet iphone 4s sarj omru konusunda cok iyi fakat nexus ondan da daha iyi. S3 simdiye kadarki en iyisi.

kimse mızlamasın günde biraz net 2-3 saat müzikle s3 ü 80 saatden aşşa kullanmıyorum şarjını oda zaten %20 ye düşüyor takıyorum yine. bugun ne iphone nede htc 3 gun net dayanamaz!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play