Android satın alma rehberi...

Android telefon mu alacaksınız? İşte, kendinize göre bir Android seçmenize yardım edecek ipuçları!

Modifiye Android OS

Modifiye Android OS
Android telefonlarda üreticiler, kendi arayüzlerini geliştiriyorlar.

Modifiye işletim sistemi:

Eğer CyanogenMod gibi, herhangi bir modifiye Android OS kullanmak istiyorsanız, satın almadan önce alacağınız telefona destek verilip verilmediğinden emin olmanızda fayda var. Ne yazık ki bir telefon piyasaya çıkıp, birileri onun üzerinde çalışmaya başlamadan önce, o telefon için modifiye işletim sistemi geliştirileceğinden emin olamazsınız.

Herhangi bir modifiye Android OS ile ilgileniyorsanız, geliştirici sitesinden detaylı bilgileri edindikten sonra alım kararını vermenizde fayda var.

Üretici arayüzleri:

Hemen hemen tüm telefon üreticileri, Android telefonlarında kendi geliştirdikleri kullanıcı arayüzünü kullanıyorlar ve bunlara kendi isimlerini veriyorlar. Örneğin HTC şirketi Sense UI, Samsung ise TouchWiz adıyla geliştirdikleri arayüzleri kullanıyorlar.

Üçüncü parti arayüz kullanmanız durumunda, üreticinin arayüzüne özgü birçok aracı kaybedebilirsiniz. Tabi ki bu değişiklik araçlar ve simgelerle kısıtlı kalmayıp, üreticinin geliştirdiği ve genelde daha kullanışlı olan ekran klavyesini de içerebilir. Bu sebeple, üçüncü parti modifiye işletim sistemleri kullanmaya karar verirken, bu gerçeği de göz önüne almakta ve gerekli ön araştırmayı yapmakta fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

i9000 galaxy s bir numara bence.

ya da bunlarla uğraşıp maceraya atılmaktansa bir iphone alabilirsiniz :)

Ne zaman android tek bir firmanın elinden adam gibi güzel bir arayüzle çıkar, ne zaman içine 120 adet yazılım kurduktan sonra iOS kadar akıcı çalışır, ne zaman Google Market adam gibi güvenli olur, ne zaman ben tek tıklama ile güncellemelerimi dünya ile aynı anda alabilirim, ne zaman telefonuma software desteği en az 2 yıl boyunca devam eder işte o zaman Android satın alınabilir bir hale gelir.

hala iphone diyenler var ya...

sahsi fikrim: 2.nesil 600MHz in altinda telefon tercih etmeyin, performansi dusuk oluyor. bir de kamerasi iyi(hd) ve ekrani buyuk olursa daha tatli olur.

Galaxy S ve Iphone 4 kullaniyorum. Galaxy S gercekten cok kotu bir telefon. Ne pil omru yeterli ne de yazilimi iyi. Hergun en az 3 - 4 kere kilitleniyor. En iyisi adam gibi bir surumu cikana kadar Android'ten uzak durmak. Cok onceleri kullandigim hantal Nokia bile daha stabil bir telefon idi.

HTC HD2 alıp android kurmak varken...

Eğer Android diyorsanız alıcağınız ürün kesinlikle nexus s olmalıdır.

Eğer Android diyorsanız alıcağınız ürün kesinlikle nexus s olmalıdır.

98 de ilk telefonumu aldığımda sadece operatör olarak Turkcell ve Telsim vardı. Turkcell hattı 40 dan, telsimde 25 den veriliyordu. Nokia 6110 kral telefondu. Peki ama niçin Telsim aldın diyenlere o zamanın klişe reklamı çünkü herşey telsim telsim telsimde diye karşılık veriyordum. Hemi Uzan manyak adamdı. çok şey yapacaktı. vs. vs. Çook bekledim. En son İstanbul anadolu yakasının göbeği Bağdat caddesinde gelen telefona Alo Alo Alo sesim geliyor mu ben sizi duyamıyorum... ve tabiki artık çıldırmıştım.operatörümü değiştirdim. Kendini kanıtlayanı alın arkadaşlar yoksa çok savunmaya çalışırsınız gelişecek geçecek vs. vs. ama içinizde kendinizi kandıramazsınız. çok telim oldu o günden sonra. İphone um olmadı inceliyorum. Bence akıllı teefon olarak almayı hak ediyor iphone 5 i bekliyorum umarım 4 inç olur.

Android alıcılarından kullanıcılarından başka herkes buraya höbeklenmiş... :-)yaw diyorumki Bu Android bukadar büyük olmasaydı ve olmasaydı bu ayfon'un!.. bedava avukatlığını yapan ayak takımı nerde egolarını tatminleyeceklerdi...sssss...alohaaa... :-)

Teknolojik marketleri dolaştığımda, Android telefonları inceliyorum.
Samsung, htc ve diğerlerini. Ve iyiki varsın iphone ve iOS diyorum.

Galaxy s in yaninda iphone, nokia 1100 gibi kalir...

Ne zaman android tek bir firmanın elinden adam gibi güzel bir arayüzle çıkar, ne zaman içine 120 adet yazılım kurduktan sonra iOS kadar akıcı çalışır, ne zaman Google Market adam gibi güvenli olur, ne zaman ben tek tıklama ile güncellemelerimi dünya ile aynı anda alabilirim, ne zaman telefonuma software desteği en az 2 yıl boyunca devam eder işte o zaman Android satın alınabilir bir hale gelir.

----------------------------------------------------------------------

arkadaş ne güzel özetlemiş işte firmanın keyfine göre güncelleme bekleyecem de çıkaracak ta stabil çalışacak mı acaba sonra ek güncelleme falan filan yok kardeşim hiç işim olmaz adam gibi tek firma tek güncelleme stabil telefon benim gibi garanticiyseniz 3 kuruş fazla verin iphone alın (bu arada iphone um yok 5800 kullanıyorum param olsa tercihim iphone ama) ilk önceleri android diyodum ama forumları okudukça soğudum açıkçası...

iOS'un ömrü daha 2-3 yıl ondan sonra Android lider Windows Mobile 2. sırada olacak.

HTC Desire HD ve Android, bir kaç haftadır kullanıyorum ve mükemmel bir çift..

hala nokia ,iphone diyenler var.. zaten birini seven diğerinide seviyor.. yazık,anlamıyorlar .. :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir