Anonymous'a şok suçlama!

Dev hacker grubu Anonymous hakkında ortaya atılan bu iddia, kafanızı karıştırabilir...

Anonymous'a şok suçlama!

Saldırılarıyla büyük şirketlerin baş belası olan ve kimliği gizli bir grup hacker'ın meydana getirdiği Anonymous'un, 2011 yılı sonlarına doğru Teksas merkezli bir güvenlik şirketi olan Stratfor'a saldırdığı ve birçok kişinin kredi kartı bilgilerini çaldığı öğrenildi.

En az 50 bin kredi kartının saldırı sonrası Anonymous'un eline geçtiği sanılırken, bu kartlardan 9 bin 600'ünün hala geçerlilik süresi sona ermiş değil.

Anonymous, her ne kadar kredi kartlarını bağış yapmak için kullanacağını iddia etse de, Venturebeat.com'da yayınlanan habere göre çalınan kredi kartlarıyla toplamda 700 bin dolarlık harcama yapılmış. Hatta Anonymous üyelerinin birisinin, kendisine 300 dolar değerinde bir tişört aldığı bile iddia ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Anonymous çok bozuldu çooooook....

Bu resmen Bkz. Parayı Bol Bulduk Saçalım olayıdır.

Bu doğruysa, Anon'a hiç yakıştıramadım..

Sanki başkasının parasıyla bağış yapınca hırsızlıkla hiç bağdaşmıyor dimi. Ama tişört olunca bağdaşıyor. Çok ileri gittiler. Anonymous eninde sonunda çökecektir. Çünkü eninde sonunda açık verecekler.

Hack eden hakkını alır.Sonuçta donanıma milyarlar yatırmak lazım değil mi ?Hacklenen firma bence nerede hata yaptım diye bir düşünsün.Anon akar.CIA FBI Bakar.

Anonlara sempatiyi bitirme programı....

popüler olan her şeyde olan sorun bu. herkes bi anda anonymous sever oldu, bi taraftarlık. sanki önüne gelen hacker grubu üyesi gibi. bozdu demişler de önceki halleriyle ilgili bilgisi var mı acaba da bozdu diyo. belki hep böyleydi? ben de bilmiyorum ama okuduklarım kadarıyla diyebilirim ki anonymous şöhret mağduru olacak bu gidişle. büyük vurgun olabilir belki de

zaten kime neye hizmet ettikleri belli değil .. arkalarında karanlık güçler vardır kesin ..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir