Anti-sosyal uygulama: Cloak

Bu yeni uygulama, sosyalleşmek isteyenlere değil, anti-sosyallere yardım etmeyi amaçlıyor!

  • Cem Şancı
Anti-sosyal uygulama: Cloak

Sosyal ağların herkesi her an takip ettiği, uydu haritalarından arkadaşlarınızın yerini her an görebildiğiniz yeni mobil çağda, sosyalleşmeye biraz ara verip yalnız kalmak isteyenler için de bir uygulama ortaya çıktı.

AppStore'da yayına giren Cloak isimli uygulama, kullanıcının belirli veya tüm arkadaşlarının, Facebook, Foursquare veya benzeri uygulamalarda yaptıkları yer bildirimlerini harita üzerinde göstererek, bu kişilerle karşılaşmasını önlemek üzerine çalışıyor.

Bir arkadaşının ona doğru yaklaştığını haber veren veya bir mekana girerken arkadaşlarının içeri olup olmadığını kontrol edebilmesini sağlayan uygulama sayesinde insanlar özellikle karşılaşmak istemedikleri insanlardan uzak durabilmek için teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyorlar. Yine de telefonunun GPS özelliğini kapatarak herkesten habersiz bir mekanda oturan bir arkadaşla karşılaşmak mümkün. Artık ona da "kader" diyerek razı olacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Kasap,bakkal,manav gibi esnafın pek bu uygulamayı seveceğini yada kullanacağını sanmam. Bu uygulama özgürce "veresiye defteri de bayağı kabardı xbey" deme hakkını elinden alıyor :D

ülkemizin şu anki berbat durumunda bu gibi uygulamalara ihtiyaç var ne yazık ki...

way çakallar :)

Güzelmiş :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost