Apple bildiğiniz gibi...

Gelenek bozulmadı, Apple son zamanlarda en iyi yaptığı işi bir kez daha yaptı...

Apple bildiğiniz gibi...

Hüseyin Cem Köylü

Bloomberg'in raporunda, Apple'ın Almanya Dusseldorf Bölgesel Mahkemesine, pek çok Samsung cihazın satışının durdurulması için başvurduğu belirtildi. Samsung'un 10 adet telefonda ve 5 adet tablette, kendi dizaynlarını kopyaladığını iddia ediyor Apple; aynen daha önce de iddia ettiği gibi... Yeni dava, iPhone 4S hayal kırıklığının da etkisiyle, Apple'ın son zamanlarda "en iyi yaptığı işin" Samsung'u dava etmesi olduğu gibi yorumlar da yüksek sözle söylenmeye başlandı...

Dava dosyasında en çok dikkat çeken iki cihazsa, Galaxy S Plus ve Galaxy S II... Apple, bu cihazların tasarımlarında Apple cihazlarından "kopya çekildiğini" belirtiliyor.

Tablet cephesinde ise 10.1N de dahil olmak üzere çeşitli Galaxy Tab modelleri yer alıyor. Daha önce yine Apple'ın itirazı ile yasaklanan ancak Kasım ayında üzerindeki satış yasağı Kalkan 10.1N'in yine dava konusu olması ilginç. Çünkü bu cihazın tekrar yasaklanması pek mümkün gözükmüyor. Yine de Apple, bu davada da 10.1N'i dava etmekten çekinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

ha ha haa :) sevgili Apple bilişim ve hak arama şovlarına her zaman ki gibi tam gaz devam ediyor... dandirik ve bi o kadar saçmalık kokan taklit ve çalıntı ürünleriyle bu çamaşır makinesi üreticisinin herhalde dünya devi bir bilişim ve teknoloji firmasıyla baş edebilmesi tabi ki düşünülemezdi. en iyisi ve en sağlamı yapılana kadar her daim ürünlerinin yanındayız sevgili Apple....

applenin acizliği.

Alışıldık haber artık.Apple bırak artık şu davaların peşini

Apple her zamanki gibi kendi başarısızlığını başkalarına suç atarak örtbas etmeye çalışıyor. Samsung'un işi gücü yok senin cihazlarını mı taklit edecek? GalaxtyS Plus ve SII'nin özellikle belirtilmesi de ilginç. S Plus kullanıyorum, Iphone 3 ve 4 serisini de kullandım; alakaları bile yok. Ne tasarımları benzer, ne de donanımları. Apple, her zamanki "çirkef" Apple..

Yeni bir film vizyona girecekmiş adı şu : Apple : Bir garip firma :)

Çamaşır makinesi markası dediğin marka dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden biri birçok bilgisayardaki hafıza (ram) ve hatırladığım kadarı ile o sevgili applenin ürettiği apple telefonlardada (iphone) samsungun hafıza çipleri (yanlış biliyor olaiblirim) kullanılıyor du.

Demek istediğim bir firmaya aşık olmayın.

çamaşır makinesi firması mı.dünya devi Applemış. Apple nasıl oluyor da bir telefonla ve birkaç pc modeliyle dünya devi oluyor anlamıyorum.senin çamaşır makinesi dediğin firma milyonlarca pc ,telefon,tv,beyaz eşya satıyor.bak bakalım hangi firma daha çok satıyor kar ediyor.

ha ha haa :) sevgili Apple bilişim ve hak arama şovlarına her zaman ki gibi tam gaz devam ediyor... dandirik ve bi o kadar saçmalık kokan taklit ve çalıntı ürünleriyle bu çamaşır makinesi üreticisinin herhalde dünya devi bir bilişim ve teknoloji firmasıyla baş edebilmesi tabi ki düşünülemezdi. en iyisi ve en sağlamı yapılana kadar her daim ürünlerinin yanındayız sevgili Apple....

Harikasın :D

Apple destekleyen arkadaşlar için diyorum.

Samsung kadar kaliteli parça üreten firma yok başka.

Samsung olmazsa Apple o zaman görürüm ben.

dandirik ve bi o kadar saçmalık kokan taklit ve çalıntı ürünleriyle bu çamaşır makinesi üreticisinin herhalde dünya devi bir bilişim ve teknoloji firmasıyla baş edebilmesi tabi ki düşünülemezdi. en iyisi ve en sağlamı yapılana kadar her daim ürünlerinin yanındayız sevgili Apple....
------------
Yasin kac senin 13 mü yada okulda okumayi da mi ögretmediler sana yazmadan önce guuglayip birseyler ögrenme zahmetine girmedigine göre...

1.si Samsung dünyada istedigi her ürünü baska bir sirketin ürününü kullanmadan üretebilecek tek firma.

2. Senin o cok met ettigin epilin icindeki islemciden mikrochiplere anakartindan belleklerine kadar Samsung ürünü oldugunu bilmiyorsun sanirim. O zaman epil ürünleri de camasir makinesi bozmasi mi oluyor?

3. Bu kadar davaya ragmen bildigim kadariyla hala Samsung Texas'ta islemci üretimi icin milyarlarca dolar harcayip fabrika kuruyor.

Eger Epil Samsung'un üretim kapasitesini kullanmasaydi bu kadar satisi yapmasi zor olurdu cünkü bu kadar büyük sayida üretim yapacak bir kac firma var. Samsung onlarin basinda geliyor.

dandirik ve bi o kadar saçmalık kokan taklit ve çalıntı ürünleriyle bu çamaşır makinesi üreticisinin herhalde dünya devi bir bilişim ve teknoloji firmasıyla baş edebilmesi tabi ki düşünülemezdi.
-----------
Keske Samsung Türk camasir makine üreticisi olsaydi. Tek basina Türkiye'nin ihracatini 3 katini yapabilen bir firma. Gecen yil dünya capinda en cok satisa ulasan firma 100binlerce insana is veren bir sirket. Keske Türkiye'nin markasi olsaydi dedigim bir marka.

samsung su sebilide üretiyor...

oo ne kadar samsung savunuluyor ..

samsung sattığı hiç birine ve müşterisine zerre değer vermeyen bir marka ..

samsung telefonda geçmişte nokia taklidi günümüzde apple taklidi..
dünyada ilk internet tv üreten firma sonydir ve bunu kendisi üretmiş gibi lense eden samsungdur

teknolojiye amerikalılar ve japonlar yön verir koreliler taklit eder

bakınız otoda alman ve amerika birde taklit olan kore markaları

sen geliştiren firmanın icadını azcık değiştir sonra geç ben ürettim de

applede istese aden zeye herşeyini kendisi yapar cebinin ama işine böyle geliyor

bu arada Foxconn Technology Group da apple ait ve apple anakart samsunga ait değil
apple samsunga yaptırdığı işmlemciyi kendisi geliştiriyor
ve ekranda artık sharp kullanacak buda şu demek oluyor asla ve asla samsung cepleri applenin cepleri kadar kaliteli ekrana sahip olamayacak..

samsung taklitçi...

Ülker çikolatalı gofrette dikdörtgen onuda mahkemeye versinler.

samsung su sebilide üretiyor...

oo ne kadar samsung savunuluyor ..

samsung sattığı hiç birine ve müşterisine zerre değer vermeyen bir marka
----------
Bu samsungun degil Türkiye'de ki dağıtıcıların hatası. Avrupa'da yasıyorum ve burada senin söğlediğin gibi işlemiyor olaylar.Bu durumda haklarını ara hükümete yeni anayasada yardımcı ol ki sanada Avrupa'da ki gibi tüketici hakları versinler.

"teknolojiye amerikalılar ve japonlar yön verir koreliler taklit eder"

Yanlış olmuş o söz doğrusu "teknolojik ürünleri ilk Amerikalılılar Japonlardan çalar, sonra Koreliler çalıp aynı kalitede ürünü daha ucuza yapıp köşeyi döner" olacaktı.

Menü çok benziyor, tasarımda benziyor,arayüzün çalıntı olduğu bazı mahkemelerce kanıtlandı.Taklit olsun ama 1800tl ye çakma ıphone kopyasına verilmez, kendisini daha ucuza bulabilirsiniz çünkü.İçinde de uyduruk android yazılım var çakmanın...Yakında orjinal windows telefona girince androidcilerde, ioscileride yeni rekabetler bekler.Kim kazanır bilmem ama ios öok güçlü bir yazılım.Nokia tahtı öyle kolay kaptırmazzz..

Sen de yorum yaz