Apple büyük tablet marketinde!

Steve Jobs'un inatla karşı çıktığı "daha büyük iPhone" gerçek oldu; şimdi de "büyük iPad" geliyor!

12.9 inç'lik iPad yolda!

Söylenenlere göre Apple, 12.9 inç'lik bir iPad'i önümüzdeki yılın başlarına hazırlamak ile uğraşıyor. Çıkacak olan böyle bir tabletin en büyük amacı, Microsoft'un ilk büyük ekran tableti 12 inç'lik Surface Pro 3'e rakip oluşturmak gibi gözüküyor.

Bloomberg'in haberine göre, Apple bu tableti 2015 yılının ilk çeyreğinde satışa sunacak ancak bunun dışında çok fazla bilgi bulunmamakta. Bloomberg'in de belirttiği gibi, Apple'ın şu anda markette bulunan 9.7 inç'lik iPad Air ve 7.9 inç'lik mini sürümü tabletlerin satışları geçtiğimiz yıl oldukça durağandı ve satışlarda bir azalma yaşanmaktaydı.

Haberin söylediğine göre Apple, "en az bir yıldır sağlayıcılar ile beraber çalışarak bir grup büyük tablet geliştirmek" ile uğraşmaktaydı. Bu durum da, Apple'ın bu tablet üzerinde Surface Pro 3'ün 20 Mayıs'taki tanıtımından daha önce çalışmaya başladığı göstermekte.

Büyük boyutlu tablet marketine girmek, Apple'ın iPad serisi için bir büyüme fırsatı olabilir. Ancak, büyük ekran tablet marketinin nasıl bir kullanıcı haznesine sahip olduğu henüz belirgin değil. Microsoft, Surface Pro 3'ün satış grafiklerini henüz yayınlamadı ve tabletin yeni marketlere giriş işlemi halen sürmekte. Yeni tablet şimdilik olumlu tepkiler almakta ve bu durum, Apple'ın kullanıcı tabanının da aynı tepkiyi vermesi halinde, Apple'ın markete girmesini oldukça kârlı bir hale getirebilir...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

apple saçma sapan şeyleri kendilerine rakip olarak bile görmemeli bence.. surface'e rakip olacakmış.... microsoft surface'den dolayı zarara giriyor. steve jobs'u dinlemeliler..

Bu yüzden Apple yine batıcak. Daha büyük iPhone sadece daha kullanışsız bir iPhone demek. İnsanlar bunu anlamıyor.

ipad tablet mi.böyle igrenç bir tasarıma para verip alıyorlar ne diyelim

Ondan hisseleri rekor kırdı çok bilen yorumcular

Kmeikleri sızlıyo şu an.

Büyük iphone gerçek mi oldu? Yayın yasağı kalktı mı? Yoksa ağzınızdan mı kaçırdınız?

21:26 malak çok bilader heralde rekor kırar

Ürün çeşitliliği iyidir. Adamlar küçüğünü kaldırıp büyüğünü üretmiyor ki. 3 boy üretecek, isteyen istediğini alacak. Bu devirde küçük alanda büyük fark yaratabiliyorsun. Apple fazladan oluşan bu büyük alanda rakiplerine yeni dersler verebilir. Diğer yandan küçük modellerdeki ustalığını sürdürerek bu alanı da boşlamaz. Yapılması gereken bence de 3 boyutta ürün bulundurmak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir