Apple'ın "ikinci ekranı" reklam gösterecek!

Apple, kullanıcıları üzerinden para kazanmanın yeni bir yolunu daha buldu!

Apple'ın "ikinci ekranı" reklam gösterecek!

Apple'ın yeni bir patent başvurusu, evinde televizyon seyreden, film veya dizi ya da bir program izleyen Apple kullanıcılarına reklam göstermenin yeni bir yolunu açıyor. Apple'ın yeni patenti, birbiriyle iletişim halindeki iki ekrandan birinde bir video oynarken, ikinci ekranda video içeriğine dair bilgilerin, reklamların ve tekliflerin yer almasını ön görüyor. 

Buna göre, kullanıcı televizyonda bir film veya dizi seyrederken elindeki iPhone veya iPad ekranında da filmin oyuncuları, konusu, yönetmeni hakkında bilgiler yer alabilecek. Ayrıca, filmle ilgili ürünlerin satışına dair teklifler de ikinci ekranda görünebilecek ve kullanıcılar Apple hesaplarına kayıtlı kredi kartı ve adres bilgileri üzerinden bu ürünleri anında satın alabilecekler. Örneğin, bir filmdeki karakterin minik kuklasını veya başka bir karakterin giydiği gömleğin aynısını iPhone ekranına gelen teklif üzerinden satın alabilecek.

Bu sayede Apple kendine yepyeni bir pazarlama alanı açmış ve aynı zamanda sinema, dizi ve TV endüstrisini de yeni bir satış kanalına kavuşturmuş olacak. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ne kadar güzel rahmetli Paul walker'ın kıyafetlerinden sipariş ederim :)

olay hep nasıl birşeyler satsak acaba nedense

O değil de dijital hayat ipuçlarına niye yorum kabul etmediğiz besbelli. Yav Intel'in ekran kartlarıyla bir oyun oynamayı denediniz mi. Intel HD Graphics 4000 GTA San Andreas'ta kasıyor neyi kanıtlıyorsunuz Allah bilir kabul etmezsiniz yorumu.

@29 Haz 2014 16:54 hd 4000 ile gta sanandreas oynayamaman oldukça ilginç. Benim mac mini boot camp'ta 3210m işlemci ve 16 GB ram ile gta 4, Crysis 3 ve bunun gibi bir çok oyunu oynatabiliyor

@30 Haz 2014 10:37 Bende GTA 4 açılmıyor bile. Bilgisayarı parçalama noktasına geldim. Seninki mac belki Intel Apple için daha iyi bir GPU koyuyordur. Ben adam akıllı bir oyun oynayamadım aldığımdan beri. 16 GB ram de katkı sağlamış olabilir. Onboard kartlar RAM'den güç kazanıyor diye biliyorum ben.

@30 Haz 2014 13:30 olabilir zaten duyduğum kadarıyla lenova'nın ürettiği 4200u işlemcili bilgisayar ile toshiba'nın 4200u işlemcili bilgisayarı arasında dağlar kadar fark var.

Apple yatacak yerin yok ileride anlaşılır bu yorum..

gereksiz işler.hırsız apple seni

hiç yakıştıramadım. google projelerine benziyor.. umarım hayata geçirmeye çalışmazlar

O kadar para verip alet satın alacaksınız bir de üzerine reklam mı izleyeceksiniz?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir