Apple istedi ve oldu!

Apple'ın tek bir sözü bile yetti, dev otomobil markası Toyota Apple'ın isteğini hemen kabul etti!

  • Gökay Özbudak
Toyota'nın teması kaldırılıyor!
Apple mahkemeleri jailbreak'in "kötü" olduğuna ikna edemese de Toyota'yı etmiş gibi görünüyor...

Ünlü Japon otomobil firması Toyota, Şubat ayında jailbreak uygulanarak açılmış iPhone telefonlara özel bir tema oluşturmuştu. Ana ekranı ve diğer ekranlara Toyota logoları ve resimleri koyan firma, bu temayı da jailbreak'li iPhone telefonlara özel uygulamalar dağıtan yerlere yollamıştı.

Ancak Apple'ın jailbreak'e karşı olan katı tutumu çoğu kişi tarafından biliniyor. Konuyu öğrenir öğrenmez Toyota yetkilileriyle iletişime geçen Apple, Toyota ile olan iyi iletişimlerinin devam etmeleri için bu özel temanın yayından kaldırılmasını istedi. Toyota'ya ayrıca jailbreak'in "kötü" bir şey olduğunu anlatan Apple, otomobil firmasını da bu konuda ikna etmiş gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

apple: "her iyi bildiginiz sey aslinda kotuydu."

Jailbreak bitsin iphoneni sonu gelmesi demek hic bi ise yaramaz

applede haklı beyler.

CYDIA > APPLE

microsoft'un korsan windowsa göz yumması gibi apple da jailbreak'a göz yumuyo ki millet ürünlerini kullansın. kağıt üstünde göstermelik şeyler bunlar.. hem ne güzel işte adobe'yle anlaşmadan flashı kullanabilio müşterileri. hem firmayla kavga et hem ürünlerinde kullandırt. işte ticaret budur (:

toyota önce debriyaj problemini düzeltsin üretim hatalı arabaları her yerde sonra iphone a tema yapsın

toyota önce debriyaj problemini düzeltsin üretim hatalı arabaları her yerde sonra iphone a tema yapsın

ben de iphoneyi jailbreaksız kullanıyorum. Arkadaşlardan biri jailbreak bitsin iphonenin sonu gelmesi demek hiç bir işe yaramaz. Bu kadar büyük bir söz söylediğininize göre jailbreakın böylesine büyük olan özelliğini anlatmanızı istiyorum. Lütfen

Jailbreaksiz iphone , nokia 3310'la aynı kıvamda

jailbreak olmasa ne iphone alirim nede ipad.

özgürlük düşmanı apple

apple ın bu tür dayatmaları faşizm den başka birşey değil.hep engel hep birşey o kadar para ver ama firmanın isteği doğrultusunda kullan yok ya...(amacım siyaset değil faşizmin anlamını bilen zaten anlamıştır)

Ben iPhone 4 ümü jailbreak siz kullanıyorum gayette memnunum yani illa kuralları deleceksiniz yoksa olmuyor mü bir iki dolara kıymadık emek hırsızlığı yapmak için yapanlara zaten soz bile soyleyemiyorum o temalarda olmasa pek bisey farketmez o yüzden telefondan iyi anlamak lazım bu tür seyler için bu kadar cok, bilgili insan olcagini zannetmiyorum o yüzden ne bu heves yani

"...Toyota'ya ayrıca jailbreak'in "kötü" bir şey olduğunu anlatan Apple..." :D:D

yakında modası geçecek U.S.A'de geçti bile android yüklü telefonları gören iphone ile ilişiği kesiyor...

görüyor musunuz appleın gücünü. ben jailbreaksız 3gs kullanıyorum çook özgürüm ve mutluyum. androidi savunanlarada sesleniyorum: 2 gün vereyim telefonumu da gözünüz teknoloji görsün

"...Toyota'ya ayrıca jailbreak'in "kötü" bir şey olduğunu anlatan Apple..."

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

jailbreak yapılması kullanıcılara özgürlük sağlıyor...

Apple Sony gibi kullanicilarini karsisina almaz. AKILLI cunku Sony hemen hackerlara dava acmisti ps3 olayinda. APPLE jailbreak olayini hic sevmesede musterilerini karsisina almayarak en azindan dusman gormuyor. derler ya rakibin kadarsin iste sony nin rakibi bir GEohotz.

APPLE biz jailbreak yapiyoruz ama APPLe dan vazgecmeyiz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play