Apple ve Samsung dizisinde yeni bölüm

Aşk ve entrika dolu Brezilya dizisine dönen Apple ve Samsung ilişkisinde yeni bölüm yayına girdi!

  • Cem Şancı
Samsung ve Apple aşkı yeniden alevlendi

Apple ve Samsung arasında bitmek bilmeyen kavgalara, hırsızlık davalarına, iki firmanın birbirine milyarlarca dolarlık cezalar kestirmesine artık herkes alıştı. Hatta bu kavgaların sonucunda, Apple artık Samsung'tan işlemci satın almayacağını açıklamış ve Tayvanlı bir işlemci üreticisi olan TMC ile anlaştığını açıklamıştı. Hatırlayacağınız üzere Apple'ın iPhone ve iPad'lerinin kalbini oluşturan A işlemcilerini Samsung üretiyordu.

Ancak şimdi işler değişmiş görünüyor zira Apple, Samsung'tan yeniden işlemci satın alacağını açıkladı. Tayvanlı üreticinin işlemcileri Apple'ı hayal kırıklığına uğratmış olacak ki Apple 2016 yılından itibaren kullanacağı işlemcilerin yüzde 80'ini Samsung'tan satın almak üzere ezeli rakibi ile anlaşma imzladı. Samsung'un üreteceği işlemciler 14 nm teknolojisine sahip olacak. Bu işlemciler Samsung'un Çin ve ABD'deki fabrikalarında üretilecek.

Tayvanlı üretici TSMC ise Apple'ın ihityacının %20'sini karşılayacak ancak bunlar 16 nm teknolojisiyle üretilecek ve dolayısıyla Samsung'un işlemcileri kadar enerji tasarrufu sağlayamayacak.

Şimdi bu yeni anlaşmanın üzerine, iki firma arasındaki fırtınalı aşkın devamı olarak Apple ve Samsung'un birbirine yeniden milyar dolarlık hırsızlık davası açmasını ve mahkeme salonunda birbirlerine yüz kızartıcı suçlar yöneltmelerini bekliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Samsung logosunun oldugu telefonun samsung telefon olmama sorunsali fotografi kim cektiyse ya da tasarladiysa tam bir zeka kupu bildigin nexus lan o

@18 Kas 2014 19:57 galaxy nexus'un üreticisi samsung

@18 Kas 2014 19:57 galaxy nexus u samsung üretti haberin olsun

Apple iyiki başka konulara el atmıyor. Yoksa Yuvarlak Köşeli Dİkdörtgen in patentini alan firma, otun çöpün patentini alır, dünyayı millete zindan ederdi..

Bunlar kesinlikle birbirlerinden kopamaz tek yaşayamıyorlar hemen tökezliyorlar

LG in Samsung out.

Dostunu yakın tut düşmanını daha yakın

HABER SÜPER! İŞTE YAYINCILIK ANLAYIŞI BUDUR!

eee kürkçü dükkanı nede olsa (:

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play