Apple - Samsung: O bile "yeter artık" dedi!

Apple ve Samsung arasındaki bitmek bilmeyen patent savaşı sonunda onu bile isyan ettirtti!

Apple - Samsung: O bile "yeter artık" dedi!
İki marka da yorulmadan savaşmaya devam ediyor

Samsung ve Apple arasında süren patent davalarını artık sağır sultan bile duymuştur. İşte bu sonu gelmeyen davalar sillesine bir dur demek isteyen yargıç Lucy Koh, iki firmanın da bir an evvel sonuca varması gerektiğini dile getirdi.

Uzun süredir Samsung ve Apple arasındaki davalara bakan yargıç Koh, iki firmanın arasında artık "küresel barış" çerçevesinde bir anlaşma yapılması gerektiğine değindi. Sözlerine "Şaka yapmıyorum; yapılacak olan bir anlaşma, iki markanın da hem tüketicileri için, hem de endüstrinin kendisi için çok önemli bir mihenk taşı olacak" şeklinde devam eden yargıç, Samsung tarafının baş avukatından, "Biz de konuşmak istiyoruz" gibi bir cevap gelse de, karşı taraf Apple, konuya sıcak bakmadığını anında gösterdi.

Apple, Samsung'un tasarım fikirleri ile ilgili birçok noktayı ihlal ettiğine ve her şeyin bir sınırı olması gerektiğini iddia ederken, Samsung cephesi ise Apple'ın bu davaların uzamasından zevk aldığını çünkü marka için harika bir reklam kapısı olduğu dile getirdi. Hatta kozlarını tüketici pazarında paylaşmaktansa, mahkemede paylaşmanın Apple'ın işine geldiğini de çekinmeden sözlerine ekledi.

Apple'ın CEO'su Tim Cook ise geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda; "Başka bir yol yok. Bahsedilen mükemmel dünya standardında, her marka kendisine ait tasarımı olan cihazı üretmeli" şeklinde konuşarak, yargıç Koh'un dile getirdiği "barış" sözcüğünün uzun bir süre daha iki firma için geçerli olmayacağını garanti altına almış oldu.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

apple ins iflas edersin

Steve Jobs öldükten sonra apple için reklam yapmak neredeyse imkansızlaşmıştı ki davalar imdadına yetişti. Bunlar bitince bakalım ne yapıcaklar? 3 sene sonrasının reklamını size söyleyeyim. Apple teknolojisi ve andorid bir arada iphone 7... söylemedi demeyin. ios çünkü son demlerinde :)

@10 Ara 2012 15:12 androidçiyim ama böyle bir şey olabileceğini düşünmüyorum

Apple burada haklı. Samsung Apple'ın tüm teknolojisini, devrimlerini kullanarak sahte iPhone'lar üretiyor ve birinin buna dur demesi lazım.

@10 Ara 2012 15:25 nerden biliyorsun mahkemenin tayin ettiği bilirkişi ekibinde miydin . abuk abuk sallamayın kardeşim

apple çok kötü darbe alacak gibi duruyor artık...wp8 umarım appleye zor zamanlar geçirtir..ben iphone kullanıyorum ama artık applenin fiyat ve telefon kalitesi konusunda güvenmiyorum..düşük kaliteyi yüksek fiyat çekiyorlar bizim ülkemizde bu da beni appleden soğutuyor.

bencede yeter apple kazanmalı

Apple milletin önünü kesmek yerine Samsung gibi yeni bir şeyler yapmayı denese davalar biter de düşünmüyor işte. Sadece başkalarından alıp geliştiriyor bir de millete suç atıyor.

epıldan nefret ediyorum bu yüzden, yoksa ürünleri güzel

plastikçi samsunga en sonunda güzel bir darbe vuracaklar bir daha yerinden kalkamayacak gariplerim....

Android forever...

O zaman apple yapsin tasarlasin samsung calsin oh ne guzel, telefona cekirden ram koymak kolay bunu zaten her kes yapar ama arkadas adaptor nedirki tasarimi kopyalarsin kendin yapsana, mahkemeler bunun icin var iste

"marka için harika bir reklam kapısı olduğu dile getirdi. Hatta kozlarını tüketici pazarında paylaşmaktansa, mahkemede paylaşmanın Apple'ın işine geldiği" burada sacmalamıs bence

yaa 15:25 git al birtane S3 te kullan bakıyım hangi iözelliğini iphondan almış boş boş konuşuyorsunuz teknolojinin t sinden cakmayanlarsınız

Bilmiyorsunuz ama Samsun'a dünyanın en iyi ve yaygın olan bir plastik fabrikasının sahibievinizde teknolojileri olarak aklınıza gelebilecek çoğu şeyde Samsung var. İphoneun işlemcisini yapanda samsungdur bence hiçbir marka kötülenmemeli

Arkadaslar iphone ilk ciktiginda ilk kullananlardanim. Uc ay kullandim sonra ozamanlar daha android felan yoktu ve nefret ettim iphoneden o gun bugundur sonra ozamanlarda windowslu samsung telefonlar ve asus windowslu telefonlar vardi onlari kullanmaya basladim. Kisaca simdi uzun zamandir ANDROID kullaniyorum Android rahatlik ozgurluk ve en onemlisi GOOGLE demektir buda kimse bas edemez demektir yani apple sadece bilgisayarini yapsin ve bilgisayar isine devam etsin cunku bilgisayarlarina ve isletim sistemine laf yok super. Ama telefondada SAMSUNG S4 I9505 DERIM. Ulkeme selamlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir