Apple, Yeni Geri Dönüşüm Robotunu Gösterdi!

Apple, Dünya Günü'ne iki gün kala eski iPhone'ları parçalarına ayıran robotu Daisy'yi ortaya çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Apple, Yeni Geri Dönüşüm Robotunu Gösterdi! Apple, Dünya Günü'ne iki gün kala eski iPhone'ları parçalarına ayıran robotu Daisy'yi ortaya çıkardı!

Apple'ın telefonları parçalarına ayıran robotunun artık bir kardeşi var. Firma, 22 Nisan Dünya Günü'nün hemen öncesinde yeni geri dönüştürme robotu Daisy'yi ortaya çıkardı.

Daisy, Apple'ın bir önceki robotu gibi firmanın ar-ge takımın tarafından geliştirildi. iPhone'ları parçalarına ayırmakla görevlendirilen yeni robot, telefonların tekrar kullanılabilecek olan parçalarını ayırabiliyor. Dokuz farklı iPhone modelini parçalayabildiği söylenen Daisy, saatte 200 telefonu işleyebiliyor. Bu işlem sırasında işe yarayacak olan parçalar, hasar görmüyor.

Geri Toplama Programı Duyuruldu

Bu arada Apple, 30 Nisan'a kadar sürecek GiveBack programını da başlattı. Bu kapsamda Apple, ister geri dönüşüm için olsun, ister değiş tokuş, mağazalarına geri getirilen veya çevrimiçi olarak geri gönderilen her telefon için Conservation International'a bir bağışta bulunacak. Kullanıcılar, çevreyi korumaya yönelik girişimleri için Apple mağazası kredisi veya Apple hediye kartı kazanacaklar.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz