Asus'tan 28nm'lik ekran kartı!

Asus'un yeni hızlı ekran kartı, sunduğu gerçekçi görüntülerle oyunseverleri etkilemeyi başaracak!

28nm'lik Asus ile daha gerçekçi görüntüler!

Oyuncuların kabiliyetli bir takım arkadaşı olacak ASUS HD 7970 grafik kartı, yeni nesil 28nm GPU ile geliyor. 3GB'lık GDDR5 ile eşleştirilen etkili ve güçlü 28nm GPU, oyun ve video severlere gerçekçi görüntüler sunuyor. ASUS HD 7970, gerçek zamanlı, sezgisel ayar ve hız aşırtma için özel GPU Tweak özelliği ile yüklü olarak geliyor. Yeni PCI Express 3.0, AMD Eyefinity çoklu ekran teknolojisiyle geliştirilmiş olan HD 7970, gelişmiş DirectX 11 ile oyun ve orijinal gelecek nesil PC grafikleri çıkışı için iyi bir platform oluşturuyor.

28nm ile GPU yeniliği

Uzun süredir beklenen AMD'nin en son grafik işlemci tasarımı tamamen yeni 28nm mimarisini kullanıyor, önceki nesillere göre daha etkin, şık ve güçlü bileşenler ortaya çıkarıyor. ASUS HD 7970 grafik kartı 3 GB'lık GDDR5 video belleği ile beraber geliyor. Grafik kartı ve ana kart arasında veri transferini hızlandırmak için de bellek arayüzü 384-bit olarak arttırıldı. Daha yüksek çözünürlükler, daha ayrıntılı dokular ve daha hızlı çerçeve oranları ile oyun ve görsel deneyimlerini geliştiriyor.

Sezgisel GPU Tweak özelliği ile ince ayar

Yeni GPU teknolojisinin gücünü tamamen kontrol etmek için, ASUS tüm kartlara özel ve güncel GPU Tweak özelliğini ekliyor. Paket, CrossFireX kurulumları için dörde kadar sayıda kart üzerinde çalışarak kullanıcılara bilgisayar çalışma hızlarını, voltajları ve fan performansını ayarlama imkanı sunuyor.

Daha hızlı PCI Express 3.0 ve Gelişmiş AMD Eyefinity

Oyun ve PC severler tarafından da hevesle beklenen PCI Express 3.0, PCI Express 2.0'nin veri bant genişliğini iki katına çıkararak ASUS HD 7970 grafik kartı için standart ara yüz olarak geliyor.

Teknik özellikleri ve fiyatı

Model adı: HD7970-3GD5

Grafik Motoru: AMD Radeon HD 7970

Veri Yolu Aktarımı: PCI Express 3.0

OpenGL: OpenGL 4.2

Video Belleği: 3GB GDDR5

Motor Hızı: 925MHz

Akım İşlemcisi: 2048

Bellek Hızı: 5500MHz (1375MHz GDDR5)

Bellek Arabirimi: 384-bit

RAMDAC: 400MHz

DVI max Çözünürlük: 2560 x 1600

D-Sub max Çözünürlük: 2048 x 1536

Fiyat: 799 dolar

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

1500 TL İyi para :))

Asus' u severim...
iyi çocuktur, ekran kartları muhteşemdir...
amma ve lakin amd ekran kartlarını pek sevmem...
rakamsal değerleri hep yüksek, ama iş icraata gelince fısss.s.s.sss...

saygılarrr.r.r.rrr

Vayy kart güzel olduğu gibi fiyatı da güzelmiş zor be böyle bir kart almak

Ben 1500 TL ye 87 Model Murat 131 Alır Turlarım Memleketimi:)))

Piyasad adam akılı oyun yokken ve cilala parlar zihniyetiyle çalışan oyun geliştiricileri bu saaten sonra sadace parası bol+egosu büyük kişilere bu kartları aldırır.Çıksın çıksın .Bekleriz.Ederi 750 lira bu ülkede bu iyat bil fazla bence.

o kartı 1500e alın bide beni alın. üstüne 800lük güç kaynağınıda koymayı unutmayın. pciex.3.0 anakartıda değiştirceniz ki normal performansı yakalarsınız çözünürlüğü artırdıkça fps kareler azalacak yok azalmasın diyorsanız fullhd bi ekran yokyok fazla birşey değişmedi ee abi 2000 bağlamşssın karta işlemcinle ram buna gider mi (ee! napcan) almıyoruz tabikide stok sayılı üretildi bak bidaha bulamazsın. dier ürünlerde stok fazlası var fiyatları düşecek ideal ay Mart'ı bekleyin çift kart (.....) yaparsınız. rekabetten kalan ürünlerden faydalanmaya bakın arkadaşlar. fantaziye gerek yok..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play