Atlas'tan "Fıstığımız bol olsun" hasat gezisi

Okurlarıyla beraber heyecanlı bir tura çıkan Atlas, sizi doğayı tekrar keşfetmeye çağırıyor!

Atlas'tan "Fıstığımız bol olsun" hasat gezisi

Atlas, okurlarını doğanın bir değerini daha birlikte keşfetmeye çağırıyor. Gaziantep'te gerçekleşecek Atlas "Fıstığımız Bol Olsun" Hasat Gezisi'nde Atlasçılar bir araya gelecek. Yörenin geleneksel tarım ürünü fıstığın nasıl yetiştirildiğini, nasıl toplandığını, soframıza gelene kadar nasıl bir yolculuk yaptığını birlikte öğrenecek. Atlas ekibi, okurlar ve basın mensuplarının katılacağı fıstık hasadı gezisi 15-16 Eylül 2012 tarihinde gerçekleşecek. Etkinlik çerçevesinde kamp ve bir doğa yürüyüşü de düzenlenecek. Hasat gezisine katılacak okuyucular başvurular arasından seçilecek.

"Fıstığımız Bol Olsun" projesi, 2010 yılında Nestlé DAMAK ve TEMA Vakfı işbirliği ile hayat buldu. Türkiye için çok önemli bir tarımsal değere sahip antepfıstığı üretiminde kalite ve verimi artırmayı, ayrıca sürdürülebilir bir üretimle bölgedeki ekonomik refaha katkı sağlamayı amaçlayan proje Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman illerini kapsıyor.

Proje hakkında detaylı bilgiyi www.fistigimizbololsun.com adresinden edinebilir, "fistigimizbololsun" Facebook sayfasına üye olarak projeyi daha yakından takip edebilirsiniz.

Atlas "Fıstığımız Bol Olsun" Hasat Gezisi hakkında bilgi almak için: www.kesfetmekicinbak.com. Hasat gezisine katılmak isteyenler için: fistigimizbolosun@doganburda.com

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir