Bambaşka bir Internet Explorer 9...

Microsoft, Internet Explorer 9'un bu çok özel sürümünü bakın kimler için hazırladı...

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft, web tarayıcısı Internet Explorer 9'un çocuklara özel bir sürümünü yayınladı. Çocuk İstismarı ve Çevrimiçi Koruma Merkezi (CEOP) ve Microsoft ortaklığı sonucunda ortaya çıkarılan IE9'un bu sürümü, çocukların internette güvenle dolaşabilmesini sağlayacak özeliklere sahip.

Çocuklara özel IE9'un ana sayfasını açtığınızda internette nasıl güvende kalabileceğinizle ilgili ipuçlarıyla karşılaşıyorsunuz. Microsoft, tarayıcının yer imlerine bazı web sitelerini de önceden eklemiş. Bu sayede çocuklar, uygunsuz içeriklerden ve saldırılardan uzak kalabiliyor.

Internet Explorer 9'un çocuklar için geliştirilen yeni sürümünü bu adresten şimdi indirmeniz mümkün. Microsoft, daha önce IE8'in de böyle bir sürümünü ortaya çıkarmıştı ve bu yenilik, şirketin güvenliğe verdiği önemin bir işareti olsa gerek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Her zaman Chrome en iyisidir

güzel olmuş

LeGenDWoLF yazmış:
Her zaman Chrome en iyisidir

senin gibileri özellikle mi sürüyolar piyasaya...

chrome, explorer ı çoktan geçmişti ancak pazar payında explorerın önde olması çok doğal windowsla ilegelen tarayıcıyı değiştirme gereğini herkes görmüyor. windows 8 de varsayılan tarayıcıyı bizim seçme şansımız keşke olabilseydi :S

Benim bilgisayarımda IE9 mevcut bulunuyor, halen yükleyebilir miyim CHIP Online Ekibi acaba ? Birde bunu ayrı sürüm olarak kullanamaz mıyız ? Mesela IE9 çocuk ve normal sürüm gibi...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play