Başlat Menüsü ve Windows 9!

Microsoft'un sözünü verdiği Başlat Menüsü ve Windows 9 hakkında yeni iddialar var!

  • Cem Şancı
Başlat Menüsü ve Windows 9!

Microsoft, Build 2014 konferansında Başlat Menüsü'nün, 2014 içinde yayınlanacak yeni bir güncelleme ile geri geleceğinin müjdesini vermişti. Dolayısıyla kullanıcılar Windows 8.2'den önce Başlat Menüsü'nün geri gelmesini beklerken bir Rus Hacker grubu, muhtemel ismiyle Windows 8.1 Update 2'nin bazı özellikleri hakkında bilgiler ele geçirdiklerini iddia ettiler. Bu bilgiler arasında en çok dikkat çekeni, güncellemenin Ağustos ya da Eylül'de gelecek olması. Dahası, güncellemenin Windows 8.2 olarak karşımıza çıkma ihtimali de hiç az değil.

Grubun açıklamalarına göre, ele geçirdikleri ekran görüntülerinde, Microsoft'un sözünü verdiği Başlat Menüsü'ünün görüntüleri de yer alıyor. Başlat Menüsü, aynı Windows 7'de olduğu gibi ekranın sağ altından çıkıyor. Bu da tam olarak kullanıcıların Microsoft'tan istediği şey.

Hacker grubu ayrıca, Windows 9 hakkında bilgilere ulaştığını da iddia ediyor. Gruba göre, Windows 9, bulut bilişimle entegre bir işletim sistemi olacak. Hatta hacker grubu, Windows 9'un, aynı Chrome OS'da olduğu gibi, tamamen internet üzerinden çalışacağını iddia ediyor. Bakalım Microsoft gerçekten bu kadar büyük bir devrime cesaret edebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

ekranın sol altından

bunca bilgi kirlilğinin tek sebebi sallamasyon habercilik anlayışı..

8 olmadı yamayla düzeltmeye çalışıyorlar aynı Vista gibi. Şu an için 7 en iyisi

windows 7de başlat menüsü solda değil mi?

@24 Nis 2014 17:26 şu ana kadar çıkmış bütün windows işletim sistemlerinde başlat menüsü olanlar dahilinde hepsinde sol alttan açılmaktadır.

Sol alt olmasın?

''Başlat Menüsü, aynı Windows 7'de olduğu gibi ekranın sağ altından çıkıyor.'' Başlat menüsü ne zamandır sağ altta çıkar oldu çok merak ediyorum

"aynı Windows 7'de olduğu gibi ekranın sağ altından çıkıyor" vay br biz senelerdir özel sürüm windows 7 kullanmışız demekki malum bizimkinde başlat menüsü solda bulunuyor !

@24 Nis 2014 18:24 ,@24 Nis 2014 18:01,@24 Nis 2014 17:26 Aslında dedikleri gibi sağda kendi bulunduğunuz konumla bakmıyacaksınız,ekrana göre sağda size göre solda yani, örnek verecek olursak aynada kendimize baktığımızda sol kolumuz aynaya göre sağda görünür :)

@volkan yörük İyide beyfendi işletim sisteminin gözünden niye bakalım ki ?

söylenenler birbirini tutmuyor windows internet tabanlı olursa windowsun sonu geldi demekdir

bu kıytırık başlat menünüze başlayacam artık ha!...

skystar 2 desteği olursa kurarım :)

@24 Nis 2014 20:02 dvbviewer ile birlikte vazgeçemeceğim tek şey, başlat menüsü falan yalan, tebrik ediyorum bu yorumu ve sahibini

Tam da istediğimiz sağ alt :))))) cloud olsun bence ...

ekrandan baktınız mı sağ alt

Win9 Bulut işletim sitemi olacaksa ev kullanıcısına uymaz. Ne meraklılar insanların özel dosyalarını mıcık mıcık etmeye, internete hareketlerini izlemeye....Google'da eğer benim mail servisimi kullanıyorsan gelen-giden mailllerini okurum diyor. Eylül gibi Win 8.2 ile başlat menüsü gelmesi iyi haber, SteamOS oyun dünyasında kabul görürse bana yeter. MS kaprisleri ile kendimi yoramam artık :)))

bu haberde aynı başlat gibi, olmayan yerlerden çıkmış :)

Başlat menüsü konusundan ve kendisinden nefret eden birisi olarak şunu sormak istiyorum. Windows 8'e bu gelince onu kapatıp eskisi gibi başlat sayfasını kullanabilecek miyim? Daha önce de söyledim, şimdi de söylüyorum. Bu başlat menüsünü takıntısını anlamış değilim. Daha iyi görelim diye koca koca telefonlar alınır, büyük büyük ekranlarda program aramak için küçük başlat menüsünü isterler. Sanırım insanların yenilik anlayışı sadece cep telefonu ile sınırlı.

Sen de yorum yaz