Bing'de Ping: Facebook'a şaşırtan MS desteği

Microsoft, Windows Live kullanıcılarını şaşkına çevirdi: Facebook kayırıldı, Live ise unutuldu...

Bing'e Ping geliyor ama Windows Live açıkta!
Microsoft'un Facebook yakınlaşması ilginç...

Microsoft arama motoru Bing'e Web 2.0 tarzı bir paylaşım özelliği ekliyor. Bing & Ping, kullanıcılara Bing aramalarını Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerinde paylaşma imkanı sunacak.

Kullanıcılar bu özellik sayesinde sinema matinelerini, uçuş saatlerini, maç sonuçlarını paylaşabiliyor. Ancak işin garip tarafı Microsoft'un bu hizmeti Windows Live için sunmaması oluyor. Bu yüzden de Microsoft Live kullanıcıları Bing'in bu özelliğini işe yaramaz buluyor.

Microsoft'un gelen tepkilere verdiği cevap ise "Bu çok iyi bir geri dönüş!" diye teşekkür etmek oluyor. Bu şikayetleri ve önerileri Bing geliştirici takımına ileteceğini belirten Microsoft, Windows Live'ın dahil edilmemesinin sebebini açıklamıyor.

Bing & Ping kullanmak için öncelikle Facebook'a giriş yapmak ve bu yeni özelliğin hayranı olmak gerekiyor. Microsoft'un neden Facebook'a bu kadar destek olduğu ise merak ediliyor. Çünkü şu sıralar değeri 6.5 milyar dolar olan Facebook'a, Microsoft 2007 yılında 15 milyar dolar değer biçmişti.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bu rakmalar gercekmi yok sa ben baska bir dunyayyami aiitim diye merak ediyorum
15mil.dolar
koskoca bir ulkenin ekonomisi bu rakamlar yaa
yakin gelecekte sanirim dunyayi buyuk sirketler kontrol edecekelr devletler degil

Bu Microsoft çok garip bir şirket. :) Bu yüzden onlara sempati duyuyorum. Hep beni şaşırtıyorlar.

Bing Bung Pung hehehehe Daima Google.

250 milyon kullanıcı ve bunlar üzerinde kazanılacak real reklam gelirleri. sedece sex ürünleri ile yapılacak reklamlar tahmin ediyorum ki genel kullanıcıya hitap edecek şekilde düzenlenir ve geliştirilirse google reklamları bile geçerek çok yüksek bi gelir etmiş olurlar tahmin ediyorum. ama dikkate alınması gereken başka bi sorun facebook 250 milyon adet hesaba sahip değil.. en az 50 milyon kullanıcısı sahte, ayrıca çok olmasa bile bir kısmı sadece hesabı açık görünen kullanıcılara ait.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir