Bing'de yenilik vakti geldi!

Google ile rekabette Bing durmuyor! İşte Microsoft'un arama motoruna en son eklenenler...

Bing'in yeni silahı!
Yeni özellikler ekleniyor

Uzun zamandır Google'la olan savaşına bir ara vermiş gibi gözüken Bing'den yeni bir fark yaratma hamlesi geldi. Bing artık kullanıcıları için sıradan bir arama motoru olmaktan çok daha fazlası olmayı vaat ediyor.

Bu vaadini yerine getirmek içinse bu hafta itibariyle kullanıcılarını www.bing.com/entertainment adresine yönlendiriyor.

Örneğin sevdiğiniz bir müzik gurubu mu var? Artık bu gurubu arattığınız zaman sadece gurubun genel bilgilerine değil, yaptığı müzik hakkındaki değerlendirmelerden şarkı sözlerine, konser turnelerinden gurup elemanlarıyla ilgili yazılmış makalelere kadar birçok detaya ulaşmanız mümkün.

Yusuf Mehdi'nin açıklaması

Yeni özellikler yakında

Bir online oyun hakkında bilgi almak istiyorsunuz; bu oyunun müziklerinden tutun da sınıf farklılıklarına kadar bolca yardımcı link sizleri bekliyor olacak.

Bing Entertainment adına konuşan başkan yardımcısı Yusuf Mehdi; "İnternet üzerinden arama yapmak aslında zahmetli ve uzun bir iştir. Biz bu konuda kullanıcılarımıza kısa yollar sunmayı uygun gördük. Arama motoru kullanan insanların yüzde yetmiş altısı gidecekleri yer hakkında yeterli bilgiye sahip olamıyorlar. Sadece yüzde onluk bir kısım bu bilgileri kullanarak bir sonuca varabiliyor" dedi.

Bing'in bu yeni özelliklerini kullanabilmesi için birkaç haftası daha var. Bakalım Google'a bu sefer dişli bir rakip olduğunu fark ettirebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Google'ı geçemez...

tavşan dağa küsmüş misali. Bing lgoogle ı ısıracak google sa sinek sanıp tokadı vurup atacak. Google kadar kaliteli bir sonuç vermiyor bing verecek gibide görünmüyor.

Hmmm.

Taylor swift aramalarında çok daha iyi sonuçlar elde ettim. Bu kıza aşık oldum galiba :D

Google 'dan sonra Microsoft 'ta türkçe çeviri desteği vermeye başlamış. Bu rekabet bizlere çok daha çok kaliteli hizmetlerin yolunu
açacak gibi gözüküyor. Hadi hayırlısı .....

Max_Real Qnx

aramada acaib acaib sonuçlar getirdirkten sonra ne ayzar

Bing önce Türkçeleşsin. Türk kullanıcılara özel "Google Türkiye" gibi bir sayfa yapsın. "Bing International" da ne işimiz var? "Arab countries - Arabic"e varıncaya kadar dil seçeneği var da Türkçe niye yok?

bing çok yavaş ilerliyor bakınız google hergün gelişiyor hergün yeni bir özelliği çıkıyor bing çok yavaş gelişiyor daha hızlı olması lazım hemde olması gerekenden bile daha hızlı gelişmesi lazım

Google ile aşık atamaaaaz. Live Search gibi patlar elinde dedik anlatamadık.
Microsoft arama motoru işine girmesin, otursun msn ile windows üretsin, beceremeyeceği işlere el atmasın komik duruma düşmesinnn ;))

google dan başka motor kullanmam bing falan hepsi dandik bence hepki kapatılmalı google varken bunlar niye kullanılsınki

Sen de yorum yaz