Bir cep skandalı daha!

Apple, Nokia ve RIM...Eğer bu iddia doğruysa, 3 dev, birlikte büyük bir skandalaimza atmış demektir!

Bir cep skandalı daha!

Zdnet'in haberine göre, Hindistan'da yapılan bir hacker saldırısı, teknoloji devleri ve bir devlet hükümetinin de içinde bulunduğu karmaşık bir ilişkiyi ortaya çıkardı.

6 Ocak tarihinde kendilerini Lords of Dharamraja olarak tanımlayan bir grup hacker, Hindistan Askeri Birimi'ne yönelik saldırı düzenledi ve ele geçirdiği verilerin bir kısmını internet üzerinden paylaştı. Hacker'lara göre başta RIM, Nokia ve Apple olmak üzere cep telefonu üreten teknoloji şirketleri Hindistan hükümetine kullanıcıların verilerini görebilmesi için RINOA (RIM, Nokia, Apple) isimli bir program altında "arka kapı" açmış.

Hindistan otoritesi henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmış değil; ancak eğer bu iddialar doğruysa çok büyük bir tartışmanın fitili de dünya genelinde ateşlenmiş olacak.

Akıllardaki soru ise şu: Cep telefonu üreticileri gerçekten hükümetlere kullanıcıların verilerine ulaşabilmesi için arka kapı açıyor mu?

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Açar mı açar . PARA varsa ucunda ki kesin vardır , şüphesiz

bu ortalama olarak on yıldır bılınen bır gercek ama bunu ne devletler kabul eder nede cep tel uretıcılerı ama su varkı aklı selım olan herkes bunun dogru oldugunu bılır

Rüzgar misali savursunlar tüm bilgilerimı çocuksu bir gülümsemeyle bu dünyada tutkunu olduğum herşey icin...

Para olmasına hiiç gerek yok,isterse devlet yasaklatır,telefon üreticileri de pazar küçültmektense kabul eder.Allah aşkına dijital ortamdaki herşey zaten saklanıyor.Bu veriler mi paylaşılmayacak.Türkiyede'de aynısı var. Kimse aksini söylemesin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play