Bir cep telefonu gerçeği!

Hepimiz cebimizde pahalı, son teknoloji bir telefon istiyoruz. Ama sonra...

Burak Öztürk

Uygulama , akıllı telefon , CPU, GPU veya bulut teknolojisi... Tüm bu terimlerin anlamını bilmek, biraz olsun teknolojik bilgi gerektiriyor. Ama günümüzde, bu terimlere pek de yabancı değiliz ve standart bir kullanıcı bile hepsinin anlamını biliyor.

Hepsinin anlamını biliyoruz ama işin içinde bir terslik var. GeekSquad'ın yaptığı araştırmaya göre, cep telefonu kullananların yüzde 10'luk kesimi, henüz nasıl SMS göndereceğini bile bilmiyor. Yüzde 20'lik kesimin ise, nasıl bir uygulama indirip kuracağı konusunda hiçbir fikri yok. Daha da kötüsü, araştırmaya katılanların yüzde 25'i, önemli bilgilerini 3. şahıslardan koruması gerektiğinin farkında bile değil...

Kısacası hepimiz cebimizde son teknoloji, pahalı bir cep telefonu olsun istiyoruz ama konu onu kullanmaya gelince, bazen neye para harcadığımızın bile farkında olamayabiliyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

bak bu yazı doğru işte. neye harcadığımızı bilmiyoruz. cahil bir toplum

Galaxy s2 sahibiyim. Neye para verdiğimi sonuna kadar bilerek aldım. Çatır çatırda hertürlü şeyi yapıyorum :) Diğer kesimi yani sırf moda diye abuk sabuk kulllanmayacağı cihazlara para yatıranlarıda kınıyorum. Adam alıyor iphone bphone zphone herneyse ama bilmeden alıyor.

Çok doğru..

Genelde iPhone kullanıcıları...

Ekranı kocaman yakışıklı mı yakışıklı telefon görünce dayanamayıp alıyorlar. Yüzde yetmişlik kesim de galeri, müzik çalar, rehber, kamera, facebook, ve sms den ibaret sanıyor telefonu.
Tabi bir de diğer taraftan yıllar öncenin telefonuyla her işi yapan kesim de var ama onlar paradan daha kıymetli bir şey kaybediyor. Zaman! Bu zamanı ben de çok harcıyorum işte. Farkındayım ama değiştirmek zor.

Vur kafasına milletin al parasını, 3 yıl sonraki teknolojiyi elinde bulundur, 6 ayda farklı seviye 50 ürün sür, boğ piyasayı, moronlar alsın. Apple 6 cıkar meraklı amele cok, alsın. 6s cıkar 2 ay sonra 6'lar satılsın 6s ler alınsın, hatta 2.si alınsın. 6g çıkar ona da aynı tepki..

Sözün özü, boş beleş şeylere bakıp öyle çok teknolojik eşya alan var ki.
Örn: Standda pc için yazan özellikler,
İntel-i5 işlemci
320 gb hdd
4 gb ram
2gb ekran kartı

Ve insanlar bunu alıyor hız mız no prob yani, yasla fiyatı gitsin :DD

Ben bir iPhone kullanicisi olarak sadece hava atmak icin alanlara cok sinir oluyorum! Sadece hava atmak icin aliyorlarsa sikiysa Vertu alsinlarda hic olmazsa bir seye benzesin...

geçen hafta iphone4s 32 gb aldım mesaj atmayı bilmem resim bile çekemiyorum ama havam var.

arkadslar o cahillerden biri de benim bu konudaki gelidmelere uzagim ama ogrenmekte istiyorum. nasil bi yol izlemeliyim? yardimci olur musunuz?

@sevgili ziyaretçi,içinde olacak.yoksa istemedikten sonra cahil kalırsın. mekana gidip marlboro iphone anahtarlık üçlüsünden öteye geçemezsin.

ee dedikya 2 binliraya elma alırlar ama nie aldıgını bilmezler :D

Ziyaretçi yazmış:

geçen hafta iphone4s 32 gb aldım mesaj atmayı bilmem resim bile çekemiyorum ama havam var.

Bugün 09:31
geçen hafta n900üme taşınabilir hddmi bağladım resimleri videoları aktardım felan en azından cebimde işe yarayan birşey taşıyorum

geçen hafta iphone4s 32 gb aldım mesaj atmayı bilmem resim bile çekemiyorum ama havam var.
----------------------------------------------
senin o havan anca senin gibilere geçer.. bizim gibiler için hala aynısın, yazık sana

bn herşeyi biliyorum kurcalayarak ögrendim LOLz :D

sokağa çık ağzında sakız liseli veledler kız erkek İohone yada Yahudi bozması Black Berry:D
dedimki düşmüş ayağa...alacağım varsada alma artık.

geçen hafta iphone4s 32 gb aldım mesaj atmayı bilmem resim bile çekemiyorum ama havam var.

-----------------------------------------------------

Ben Nokia 1209 kullanıyorum. Git o paranı adam gibi bir yerlere harca ya da biriktir. Başlatma havana.

arkadslar o cahillerden biri de benim bu konudaki gelidmelere uzagim ama ogrenmekte istiyorum. nasil bi yol izlemeliyim? yardimci olur musunuz?
----------------------------------------------------
hiç birimiz anne karnından ögrenmedik sana afferin ama ögrenmek istiyosun ve başlamışşsın bile chip i takip ediyosun işte

a

teknolojiyi hava atma aracı olarak okuyan 3. dünya ülkesinde böyle sonuçlar normaldir

bence insanlar neye para verdiğini biliyor arkadaşlar.HAVAYA.çünkü iphone alan çoğu insan gördüğüm kadarıyla formalite icabı özelliğini soruyor adam "8 megapiksel" diyor müşteri "ben zaten çok fotoğraf çekmem diyor" o zaman "size şu modeli öneririm"diyor ama adam gidiyor HALA iphone alıyor.şimdi bu adam bilgilendirildikten sonra neye para verdi? cevap:gösterişe.kısaca kimi özelliğine ihtiyaç duyuyor kimi ise havasına.

bir örnek daha.birçok arkadaşımda ipad ler var ama nedense benim fiyatı 1/3 kadar olan netbookumdan faydalanıyorlar.ipad in bir bilgisayar kadar olamayacağını sizce bilmiyorlarmı?

telefon androidse 10 dk ya uygulama bile yazar merak etmeyin :D :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir