Bir de multiplayer ücreti mi olacak?

MMO'ları bir kenara bırakın, perakende satılan oyunlara aylık ücret tartışması bitmedi!

  • Ertuğrul Süngü
MMO yetmedi, bir de Multiplayer'a saldırdılar.
Böyle giderse bilinen bütün oyunlar paralı olacak.

MMORPG denilince WoW'dan önce aklınıza gelen ilk şey sanıyorum aylık ücrettir. Oyuncularına sınırsız hizmet sunan ve oyunlarına güvenen birçok firma oyuncularından aylık ödeme alıyor. Diğer yandan birçok kaliteli oyun aslında single - player olarak piyasaya sürüldüğü için, online olarak sınırsız oynanabiliyor.

İşte bu duruma bir dur demek isteyen EA ve Activision gibi oyun dünyasının devleri, getirecekleri yeni sistem sayesinde oyunlarını online oynamak isteyen bütün oyuncularından aylık ödeme isteyecekler iddiası ortaya atıldı ve EA ve Activison tarafından reddedildi. Ancak reddedilmesine karşın gazeteciler tekrar eski açıklamaları ortaya çıkartıp EA'nın karşısına sürmekte gecikmedi. İşte o sözler:

Morgan Michael Pachter; "Call of Duty gibi kaliteli bir oyunu alıp, sonra hiç para ödemeden oynayabilmek bence çılgınlık. Activision kesinlikle bu konu hakkında elinden geleni yapacaktır." dedi ve konuşmasını EA ile sürdürdü. "Bence EA en kısa zamanda paralı online oyun sistemine geçiş yapacaktır. Aylık 10 Dolar almak yerine de 5 Dolar gibi bir fiyat isteyecektir. Zaten bir - iki milyon oyuncu bu sisteme para verecek olsa ve diğer oyuncular da sadece kutulu oyunlarını normal rutiniyle satın alsa, EA'ya fazlasıyla büyük bir gelir sağlayacaktır." dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

türkiyedeki interent çok ucuz ve kaliteli.telefon elektrik su faturası da düşük geilyor. sıradan bir memur maaşı benim için çok fazla. harcamaktan hiç çekinmiyorum. 100 liraya aldığım oyuna bir de her ay 10 lira ödemek benim bütçemi asla sarsmayacaktır.

evet arkadaş doğru söylemiş ekmek elden su gölden yaşıyoruz zaten insaf yani bu kadar cimrilik.

"türkiyedeki interent çok ucuz ve kaliteli.telefon elektrik su faturası da düşük geilyor. sıradan bir memur maaşı benim için çok fazla. harcamaktan hiç çekinmiyorum. 100 liraya aldığım oyuna bir de her ay 10 lira ödemek benim bütçemi asla sarsmayacaktır."

Arkadaşım çok güzel kinaye yapmış ve sonuna kadar da haklı.

türkiyedeki interent çok ucuz ve kaliteli.telefon elektrik su faturası da düşük geilyor. sıradan bir memur maaşı benim için çok fazla. harcamaktan hiç çekinmiyorum. 100 liraya aldığım oyuna bir de her ay 10 lira ödemek benim bütçemi asla sarsmayacaktır.
----------------------
hahahaha helal olsun koptum, güzel espri.

Gün gelecek,mallarını satmak için müşterilerinin peşinde koşacaklar,alın işte 80 milyonluk ülkede,toplam 3 milyon gazete satılmıyor,çoğuda spor gazetesi,günde 2 gazete giren evime,haftada 2 gazete zor giriyor,tv seyretmiyorum bile,sadece kaliteli belgeseller,internettende nefret ettirmek için herşeyi deniyor bu çakallar,bu gidişle internetide bitirecekler

10 lira az 30-40 lira olsun bunların gözü doymaz

Ya arkadaşlar paralıysa oynamayın sanki oyun oynayacak vaktimiz var.

Sen de yorum yaz