Bizi bekleyen 4 teknolojik icat!

Yakında piyasada olması beklenen bu 4 teknolojik icat için sabırsızlanmamak kolay değil!

Bizi bekleyen 4 teknolojik icat!

Kendi kendine gidebilen otomobiller ve insansız uçaklar, şu sıralar medyanın en çok ilgisini çeken teknolojiler arasında. Ancak teknolojideki her gelişme, kendisine haberlerde yer edinemiyor. Aşağıda ise çok yakında gerçeğe dönüşmesi beklenen, az duyduğumuz 4 teknolojiyi sıraladık.

1. Yara iyileştiren lazer kalemler

Lazerler artık sadece ameliyatlarda kullanılmıyor. Bilim adamlarının tahminine göre 2017'den itibaren kullanabileceğimiz taşınabilir lazerler, yaralarınızı iyileştirebilecek. Elbette kalemleri profesyonel tıbbi yardım yerine kullanmayacağız, ancak yaranız kanadığında hastaneye gidene kadar kalem sayesinde yaranızı kapatabileceksiniz.

2. Hovercraft'lar

Araştırmacılara göre 2017'de kendi hovercraft'ınızı satın alabileceksiniz. Kaliforniya merkezli bir teknoloji firması olan Aerofex, Aero-X adlı hovercraft'ın testlerine bu yıl başlayacak. Eğer her şey yolunda giderse araç, 3 metre yükseklikte uçabilecek ve 72 km/saat hızla gidebilecek. Aero-X'in 85.000 dolar gibi bir fiyatla piyasaya çıkması bekleniyor, yani pek ucuz olmayacağı açık.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Gelecek çok yakında gelecek diyorsunuz...

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Bizi bekleyen 4 teknolojik icat!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir