BlackBerry'nin satışı pembe diziye döndü!

Bir dönemin efsane cep devinin yılan hikayesine dönen satışı, giderek daha da karışık bir hal alıyor

BlackBerry'nin satışı pembe diziye döndü!

Pembe diziye dönen BlackBerry efsanesi, yeni sürprizler ile devam ediyor. Firmanın, Fairfax Financial Holdings tarafından 4,7 milyar dolara satın alınmasının kararlaştırılmasından birkaç hafta sonra, firmanın kurucularından iki tanesi, firmayı geri satın almak doğrultusunda bir amaçları olduğunu açıkladılar.

BlackBerry firmasının toplamda %8 payına sahip olan ortak-kurucuları Mike Lazaridis ve Doug Fregin, firmayı geri almak yönünde keşif niteliğinde bir çalışma başlattılar. Eğer başlatılan bu çalışma başarılı olur ise, ikili, sahip olmadıkları hisseleri de satın alacaklar.

Eğer Fairfax'in, Kanadalı firmayı satın alma yolunda içeriden bir yola sahip olduğunu düşünüyor idiyseniz, bir kez daha düşünmeniz gerekebilir. Finansal analistlerin söylediklerine göre, Fiarfax'in BlackBerry'yi satın almak için yeterli parayı toplayabileceği konusu oldukça şüpheli. Öte yandan, yakında işlenen U.S. Securities and Exchange Commission raporuna göre, Lazaridis ve Fregin, Goldman Sachs ve Centerview Partners'ı finansal danışman olarak tutmuş durumdalar.

Geçtiğimiz haftanın sonlarında ise, Reuters'ın isimsiz kaynaklar kullanarak yaptığı açıklamaya göre, BlackBerry firması, Cisco, Google ve SAP gibi firmalar ile parçalı veya bütün olarak satış hakkında konuşmakta. Bütün bunlar bir araya getirildiğinde ise ortaya, bir zamanların dominant akıllı telefon firmasının şu andaki yolunun gerçekten belirsiz olduğu gibi bir sonuç ortaya çıkıyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Blacberry Apple'dan sonraki 2 ci fahişçidir.

Ah be blackberry seni severdik keşke daha iyi os lar yapsaydın

BB sanıyor ki kendi işletim sistemi kendi telefonumda ekler eskisi gibi şaşalı elit kesime satarım, Aslan o devirler geçdi Bak Samsung sizin Nokia ile zirvede olduğunuz dönemde kimse dönüp bakmazdı aynı Samsung telefonlarına şimdi bak...pazara uysandın en azından 1 telefon serini androide uyarlasaydın satmazmıydı hemde nasıl satardı sırf BlackBery yazması yeterdi. PlayBook olayı var BB10 gelecek dendi betası yayınlandı sonra yalanladılar 2 yıllık Kendi ürünlerini elleriyle öldürdüler. Böylesine müstahak sırtlanlar gibi yağmalayacaksın...

Fiyat dusurmez ise olacağı bu. Hala 2000 tl ye telefon satmaya çalışıyor.

Bırakın almayın su sırketıde batsın. Mıllete sattıgı telefonalara bak.

Ne adam gıbı uygulaması var ne baska bıseyı. Olsa bıle acamazsın kasıyor anında. Sen olsan alırmısın boyle telefonu? Soruyorum sana blackberry. Bırtek bbm var oda androıte gelırse ıyı olacakkk

Hep çamur atmakta çaba gösteriyorsunuz. Maksadınız oyun oynamaksa diğer seçeneklere yönelin. Gayet yeterli verime sahip kullanmayanın sadece anlamadan çamur atabileceği bir telefon. Eğer gerçekten kullandığına inanıyorsan ki kolay olmaz. herkes yapamaz. Sen bu telefonu Nokia-Samsung gibi telefonları kullandıktan sonra kullanmış ve onlarla kıyaslıyorsan sen sadece bir aptal'sın dır. asla verimli kullanamayacaksan sen yarın Nokia-Samsung gibi telefonlardan sonra Bir İphone alsan onun için de dersin ki "Diğerleri çok ezik" .s Ha fiyat konusuna gelince de KArdeşim sen incele bir tane Q10, Z10,Q5 tarzı telefon sistemine bak zaten fitay gayet uygun hatta bence böyle bir telefon ve yazılım için az bile. Üye olmaya gidiyorum :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir