Bu stüdyo içerisinde neler barındırıyor?

Önce kapattılar, şimdi yeniden açtılar. Niyetleri ise "büyük bir şeye" imza atmak!

  • Ertuğrul Süngü
Black Tusk Studios büyük işler peşinde
Microsoft'un geleceği Black Tusk Studios mu?

Microsoft Temmuz ayının sonlarında, firmanın bünyesinde çalışan ve çokça sevilen Microsoft Flight serisine hayat veren Vancouver ofisini kapatmış, 35 kişilik ekip üretmiş oldukları ve de üretecekleri tüm yapımlardan men edilmişlerdi.

Firmadan gelen yeni bir habere göreyse Vancouver takımı, "Black Tusk Studios" ismiyle yeniden kurulmuş durumda. "The Vancouver Sun" isimli blogdan yayınlanan rapora göre, beş kişiyle yeniden kurulan stüdyo, kısa sürede 55 kişilik bir ekibe dönüştü. Bundan önce Microsoft Flight üzerindeki çalışmalarıyla tanınan stüdyonun, yeni yapılanmış haliyle tam olarak ne çeşit bir oyunun peşinde olduğu henüz bilinmiyor.

Black Tusk Studios'un planları hakkında az da olsa açıklama yapan müdür Mike Crump, "daha büyük oyunlar" için ter dökeceklerini açıkladığı rapora şu sözleri de ekledi; "Üzerinde çalıştığımız yapımlar, Microsoft'un bir sonraki eğlence merkezi için olacak. Hali hazırda bulunan hiçbir Microsoft ürünü için çalışmıyoruz. Misal, Vancouver'da bir sonraki Halo oyununun temellerini atıyoruz ki bu çok heyecan verici bir durum."

İsimlerinin gereğinden geç açıklamasını ise standart prosedür olarak niteleyen Crump, tüm toplantıların bitip yeşil ışık kendileri için yanmadıkça gereksiz reklam yapmaktan kaçındıklarını dile getirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

2 gün sonra yine cayarlar. Bu Microsoft kadar dönek bir firma görmedim arkadaş. O kadar kararsız ki stabilitenin S si yok...

Halo dayı 5

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play