Bu teknolojiyle kablosuz şarja hız geliyor!

LG'nin geliştirdiği yeni kablosuz şarj teknolojisi ile, kablolu şarja kesin olarak veda edebiliriz!

  • Ercan Uğurlu
Bu teknolojiyle kablosuz şarja hız geliyor!

Kablosuz şarj harika olabilir; fakat aynı zamanda limitleri de yok değil. Yalnızca destekleyen cep telefonlarında kullanılabilen bu özellik, aynı zamanda bir kablosuz şarj ünitesine de ihtiyaç duyuyor ve bu aparatlar cep telefonunun kutu içeriğinde genellikle yer almıyor; ayrıca satın alınıyor. Elbette bu da ek masraf demek. Öte yandan performansa bakıldığında, halen kablolu şarja göre düşük hızlarda seyrettiğini görüyoruz. Ancak LG, hız sorununa bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.

LG, kablosuz şarj pad'leri için yeni aktarım modülünü duyurdu. LG'nin yeni teknolojisine göre artık kablosuz şarj sırasında da, tıpkı kablolu şarjla aynı seviyede güç aktarmak mümkün olacak. İddialara göre yeni kablosuz teknolojisi, 30 dakika içinde telefonun yüzde 50'sini doldurabiliyor. Bu da Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'in halihazırdaki kablolu hızlı şarj desteğiyle aynı değer. Yani bu yolla, kablosuz şarjla, kablolu şarjın hızı yakalanmış olacak.

LG'nin yeni modülü, kablosuz şarj cihazlarının içine entegre edilecek. Seri üretime ise bu yılın sonlarında geçilmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Telefonlarina IP68 de ekledi mi baska marka aramaya gerek kalmaz.

ne farkı var kabloyla takıcaksın kablosuz şarj standına koycaksın ne farkı var hem o kablosuz şarz aleti fişten alcak :D gene kablo olcak

@03 Nisan 2016 02:53 Arkadaşım telefonu standa koymana gerek yok Şarj cihazı açıkken uzaktan şarj ediyor kendisi. Adı üstünde kablosuz şarj amaç zaten

@04 Nisan 2016 10:20 Ciddi misin sen? Böyle bir teknoloji daha yaratılamadı çünkü. Güneş ışığıyla şarj olayı var ama elektiriğin kablosuz aktarımı diye bir şey yok. Hayaller miami beach, gerçekler avcılar plaj:)

Kablosuz şarj gerçekten gereksiz bir şey. Sanki elektriksiz şarj ediyor:) Fişe bağlı sonuçta ha telefona takmışsın ha telefonu cihaza oturtmuşsun. Sonuç olarak usb girişi ile aynı yerden şarj oluyor(o bölgeyi kaldırmaksa amaç usb'yi de mi kaldıracaklar:D). Önce kaldırsınlar ondan sonra kablosuz şarj mı yoksa başka bir şey mi yaparlar, o zaman yapsınlar.

samsung galaxy s7 de zaten hızlı şarj ile aynı hızda şarj ediyor cnm

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost