Ücretsiz download: BurnAware Express

Bugünün ücretsiz yazılımı, verilerinizi kolayca CD/DVD ve Blu-ray disklere yazmanıza olanak tanıyor.

Programın Kullanımı (1)

Başarılı bir disk yazma programı olan ve hemen her medyaya kolayca veri yazabilen BurnAware Express'in kurulumu tamamlandığında programı 10 gün deneme süreniz var. Ancak CHIP Online aracılığıyla, gün içinde bu programı kurduysanız, indirdiğiniz zip dosyasında yer alan 'Active.exe' uygulama dosyasını çalıştırın. Bu işlemin ardından artık BurnAware Express yazılımını ücretsiz olarak kullanabileceksiniz.

Şimdi isterseniz programın kullanımına geçelim. Daha önce de belirttiğimiz gibi programın kullanımı son derece kolay ve pratik. Programı açtığınızda program penceresinin 3 ana başlık altında toplandığını göreceksiniz: CD, DVD ve Blu-ray Disc.

Şimdi bir CD'ye nasıl veri girişi yapılacağına bakalım. Programın penceresinin solunda yer alan CD seçeneğini seçtikten sonra karşınıza gelen 'Create CD' butonu ile bilgisayarınızda bulunan verilerinizi CD medyasına yedekleyebilirsiniz. Bu butona tıkladıktan sonra açılan pencerede 'Add Files...' butonuna tıklayın ve CD'ye yazdırmak istediğiniz dosyaları seçin. Ardından tekrar bu pencereye döndükten sonra pencerenin yukarısında yer alan 'Disc name' kısmına veri girişi yapacağınız medyanın ismini belirleyin. Ardından ise ana pencerede yer alan sekmelerden Compilation > Burn Compilation yolunu izleyin. Bu yönergeleri doğru izlediyseniz yazılım, boş medyanıza verilerinizi yazmaya başlayacaktır.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 



Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir