Casio Exilim EX-F1: En hızlı dijital kamera

Casio, elektronik fuarı CES'te dünyanın en hızlı dijital fotoğraf makinesi olan EX-F1'i tanıttı...

  • Halil Mollaoğlu
Casio Exilim EX-F1: En hızlı dijital kamera

Casio, elektronik fuarı CES'te dünyanın en hızlı dijital fotoğraf makinesi olan EX-F1'i sunuyor - 6 Mega piksellik dijital fotoğraf makinesi saniyede 60 fotoğraf çekebiliyor. En iyi profesyonel SLR'ler bile saniyede maksimum 10 resim yakalayabiliyor. EX-F1 modelinde her şey yüksek hız üzerine kurulmuş: özel CMOS resim-algılayıcı, çok hızlı bir resim işlemcisi (LSI) ile çalışıyor, maksimum resim-serisi uzunluğu 60 fotoğraf seviyesinde ve flaş saniyede maksimum 20 resme çıkabiliyor; ayrıca flaş-ışığı olarak LED stroboskop eklenmiş ki, bu da tam kapasite olan saniyede 60 resim çekme işini gerçekleştiriyor. Daha bitmedi: düşük çözünürlükte bile süper zaman büyüteci kullanılabiliyor, saniyede maksimum 1200 çekim (336 x 96 piksel).

Özel bir ön bellek teknolojisi sayesinde kamera, çekme tuşuna basmadan önce otomatik olarak 60 resme kadar ön kayıt yapabiliyor - böylece kesinlikle her anı yakalamış oluyorsunuz. Sadece yüksek hızı makinenin dikkat çeken özelliklerinden değil: Casio EX-F1 videoları Full-HD çözünürlüğünde (1920 x 1080 piksel, saniyede 60 kare) kaydedebiliyor ve bu videolar istek üzerine temin edilebilen bir HDMI kablosu ile doğrudan televizyona aktarılabiliyor. Diğer kameraların çoğu videoları sadece 640 x 480 çözünürlüğünde çekebiliyor.

Amerika'da kamera, mart ayından itibaren 1000 Dolara satışa sunulacak. Avrupa'daki bulunabilirlik ve fiyat hakkında henüz bir açıklamada bulunulmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

çok güzel alet fiyatını hak edermi teknik özelliklere daha bakmak lazım

müthiş ya param olsa kesinlikle alırdım... saniyede 1200 kare yakalamanın eğlencesi bile bu makineyi alınabilir kılar...

Kağıt üstünde değerler etkileyici ama optik başarısına ve ISO performansına bakılmalı. Açıkçası fotoğraflarını merak ettim.

Full HD video çekimi de harika bir özellikmiş :)

gercekten süper bir ürün yapmıslar, profesyonel kullanıcı ve fotoğrafcıların cok dikkatini cekecektir...

gerçekten güzel bir ürün çok hızlı fakat bunun yanında bileşenlerine de bakmak lazım

o yüksek hıza kaç kişinin ne kadar lazım olur tartışılır sonuçta herşey hız veya mp değil

Eğer bu anlatılan özellikleri tam olarak kullanmak mümkün ise vede arıza olayı çıkmazsa süper derim.
Tabi fiyat konusunda türkiyedeki fiyatı ne olur vede bu fiyatlarda oblektif olayı ne olur onalrıda öğrenmek gerek...

Ağzım açık kaldı cidden. Diğer büyük üreticiler de standartları düşürmek yerine yükseltirler bundan sonra herhalde. Makine SLR değil anladığım kadarıyla. SLR-Like denilen modellerden. Ama SLR'nin görüntü ve işlevsellik kalitesine ulaşabiliyorsa fiyatı olarak da çok büyük bir rakip olabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play