Cihazlarınız Güvende, Verileriniz Bulutta

Kaspersky Lab ve Tresorit'le cihazlarınız güvende, verileriniz bulutta.

Siber saldırılara karşı özel kampanya

Günümüzde mobil cihaz ve internet kullanıcılarının karşı karşıya olduğu siber suçlar göz önünde bulundurulduğunda, mobil cihazların korunmasına kaçınılmaz bir şekilde önem verilmesi gereken konuların başında geliyor. Diğer yandan, bulut teknolojilerine verilen önemin giderek artması ve giderek daha fazla kullanıcının kişisel ve işle ilgili verilerini uzaklarda bulunan sunucularda saklayarak korumaya çalışmasıyla birlikte, güvenli bulut depolama hizmetlerinin kullanımı da olmazsa olmazlar arasında yerini aldı.

Kaspersky Lab ve Tresorit, kullanıcıların verilerini güvenli bir şekilde saklamalarına destek olmak amacıyla kısa süreli özel bir kampanya yürütüyor.

Kısa bir süre önce kullanıma sunulan Kaspersky Internet Security – çoklu cihaz 2017 veya Kaspersky Total Security – çoklu cihaz ürünlerinden birini alan veya yenileyen herkes, Tresorit'ten ücretsiz 100GB güvenli çevrimiçi bulut depolama hakkı elde ediyor.Kampanya online alışverişlerde 18 Ocak 2017 tarihine kadar devam ederken, perakende kutulu ürünlerde ise Aralık 2016 boyunca sürecek.

Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, "Verilerinizi dijital tehditlere karşı korumaya almak cihazlarınızı virüslere karşı korumaya yatırım yapmakla bitmiyor. Bulut depolamanın fotoğrafların, e-postaların, müziğin vs. saklanması için popüler bir hale gelmesiyle, kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken konulardan biri bulut için antivirus koruması veya güvenli bir bulut depolama platformu kullanmak oldu. Bu kampanya kullanıcılara cihazları için dünya kalitesinde koruma sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Tresorit ile olan işbirliğimiz sayesinde bulut depolama koruması da sunacak." diyor.

Uçtan uca şifrelenmiş bir bulut depolama hizmeti olan Tresorit, ana akım dosya senkronize etme hizmetleri karşısında güvenli bir alternatif sunuyor. Tresorit CEO'su ve kurucu ortağı Istvan Lam, konuyla ilgili olarak: "Antivirüs koruması cihazların güvenliği için olmazsa olmazken, bulutta depolanan ve bulut üzerinden paylaşılan dosyaların yabancı gözlerden veya hackerlardan korunması için ise en iyi korumayı uçtan uca şifreleme sağlar." diyor.

Bu özel kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgiyi burada http://www.kaspersky.com/tr/home_security_2017 bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bulut ta güvende dedikçe icloud ve dropbox olayları aklıma geliyor

@01 Ocak 2017 00:37 Bu ortamda buluta nasıl güvenilir ki !

Sırtımı Google Drive'a dayadım ve onlinestoragearea001 - onlinestoragearea020 şeklinde 20 adet ücretsiz Google Drive Hesabı aldım. 20 x 15 = 300GB. 10 tanesini Android'e bağladım ve senkronizasyonlarını kapattım. Bu yöntemin en önemli avantajı şu: Ödeme sorununuz yok. Bu yüzden dosyalarınız sonsuza kadar güvende ve dosyalarınıza her zaman ulaşabilirsiniz. 300GB dolarsa, onlinestoragearea040'a kadar bir 20 hesap daha alırım ve yoluma devam ederim. Ücretli iCloud vs ile asla uğraşmam. Para tuzağı.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play