Dünyanın en güvenli cebi!

Dünyanın en güvenli cep telefonu olarak satışa sunulan cihaz, fiyatıyla da el yakıyor!

Dünyanın en güvenli cebi!

Hüseyin Cem Köylü

Eğer konuşmalarınızın dinlendiğini düşünüyorsanız ve 1.320 sterlininiz de varsa, Enigma E2 tam size göre... Üretici firma Tripleton, iki Enigma E2 arasında yapılan konuşmaların hiçbir şekilde dinlenemeyeceğini belirtiyor. Özel bir şifreleme sistemi kullandıklarını ve bunun "sanal ortamda kırılmasının imkansız olduğunu" söylüyor şirket ve ekliyor: "Pek çok güvenlik uzmanı denedi fakat hiçbiri başaramadı."

Bir başka Enigma E2 ya da Enigma (ilk model) "kripto" tuşuna basarak arandığı zaman, arama "yüksek güvenlikli şifreler" içeren ikinci bir SIM kart kullanılarak meraklı kulaklardan uzakta tutuluyor.

Peki ya Enigma telefonu olmayan birini arayacak olursanız? İşte o zaman karşıdaki telefon şifreleri çözemeyeceği için, görüşmeler şifresiz olarak yapılıyor. Yani güvenli konuşmak için, iki tarafın da Enigma telefon kullanıyor olması şart. Tripleton, şu an için sadece görüşmelerin şifrelenebildiğini fakat yakın zamanda kısa mesajların ve resimli mesajların da şifrelenebileceği yazılım güncellemesini yayınlayacağını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Tam mafyalik telefon ne diyelim. Artik yasadisi islerle ugrasanlar alirlar bu telefondan rahat rahat konusurlar kimsede telekulak yapamaz.

Bugün 11:05 ziyaretçiye aynen katılıyorum..

Siz dinlenemeyecegine inanıyor musunuz?

seni beni kim dinlerki yapsinlar bize göre, bunu kullanacak olanin zaten isvicrenin cesitli bankalarinda kabarik hesaplari vardir telin parasi onlar icin denizde damla olsa gerek :)

yahu telefonu dnlemeseler ortamı dinler, dudak okur bişi yapar

Üzerindeki yazılım açık olmadıktan sonra ne kadar güvenli olabilir ki?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir