Dünyanın ilk Wi-Fi faresi geliyor!

Bildiğiniz tüm kablosuz fareleri unutun! Bu yeni kablosuz fare, dünyada bir ilke imza atıyor!

  • Gökay Özbudak

Bilgisayarınızdaki USB girişleri bazen oldukça değerli hale gelebiliyor. Özellikle bağlantı yapacağınız birçok cihazınız olduğunda bir de kablosuz fareniz için USB girişi aramak sıkıntı yaratabiliyor. İşte HP'nin yeni Wi-Fi faresi sizi bu yükten alıyor ve bir USB'nizi size geri kazandırıyor.

Wi-Fi fare derken tekrar dikkatinizi çekelim bağlantı için Bluetooth kullanmıyor. Bu yeni farenin pil ömrü de Bluetooth'lu olanların neredeyse iki katı yani dokuz aya kadar çıkabiliyor. Ayrıca çekim gücü de daha fazla, bilgisayarınızdan 9 metre uzaklıktan halen farenizle bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Beş adet değiştirilebilir tuşu olan Wi-Fi fareyi Haziran ayında 50 dolar gibi bir fiyata satın alabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

9 metre uzaktan bilgisayari nasil gorecegiz ki :)

bir konuyu atlamışlar laptoplar aynı anda tek bir wi-fi ağına bağlanabiliyor demek oluyor ki fareyi kullanmak için internetten feragat edeceğiz ilginç :D....

50 dolara çok ucuz değil mi ya :D

9 metre uzaktan bilgisayari nasil gorecegiz ki :) en iyisi buydu

9aymış hahahaha hade ordan.. 6ay gidio denilen mausları görüoz 1 ay dayanıo 2ay gitmio xD :@

14 usb2.0, 2 de 3.0 girişim var bir taneside logitech nanoma feda olsun :)

bir konuyu atlamışlar laptoplar aynı anda tek bir wi-fi ağına bağlanabiliyor
------------
Yeni bir cok dizustu bir wireless aga baglanip bunu diger aygitlarla router olarak paylasabilir diye biliyorum. Bir tarafta istemci bir tarafda sunucu olacagi icin ayni anda internet ve farenin calisiyor olmasi gerekiyor yoksa buna kimse 50$ vermez.

Biraz daha acikliyici olabilir misiniz? Yani Laptoplarin sadece bir WI-Fi agina baglanabildigini hesaba katarsak, bu fare icin internetten mi vaz gececegiz???

çok iyi olmuş bende bluetooth lu mouse kullanıyrum o da port işgal etmiyor ama wiFi da aktarım hızı daha iyi olduğu için daha iyi olur

Valla arkadaşlar iphone larda bazı uygulamalar var, wi-fi üzerinden bilgisayarı kontrol ediyor, touchpad gibi kullanabiliyorsunuz. ancak pc yede program kurmanız gerekiyor. Ha birde onlarda muhakkak internet olmasada ortak bir ağa bağlı olmanız gerekiyor. Yani IP eşleşmesi ile oluyor. Belki öyle yada ona yakın bişey olabilir.

9 metre uzaktan bilgisayari nasil gorecegiz ki :)
--------------------------------------------------------------
1000 metrekare büyüklüğünde evlerde yaşayanlar biliyorsunuz 6 milyarımızın içinde böyle evlerde yaşayanlarda var

bence asıl mantıklı soru 9 metre mesafede çalışan bir mausemuz varken bu mesafede çalışan klavyemiz olmayınca bu mauseun 9 metre mesafeden çalışmasının ne öneminin kalacağı!? :D

Fay fay fayyy :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play