Facebook'tan mobil için yeni "paylaş" düğmesi

Facebook, arayüzüne yeni bir düğme daha eklediğini resmen açıkladı! Ama bilgisayarlar için değil...

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'dan mobile özel yeni "paylaş" düğmesi

Facebook, mobil web sitesinde bulunmayan "Paylaş" düğmesini ona kazandırmaya başladığını açıkladı. Şirket, yaptığı açıklamada düğmeyi mobil web site için sunmaya başladıklarını, düğmeyi yakın zamanda iOS ve Android için de sunacaklarını söyledi.

Mobil siteye eklenen Paylaş düğmesi, fotoğraflar, bağlantılar ve durum güncellemeleri gibi öğeleri tekrar paylaşmaya izin veriyor. İşlev daha önce Inside Facebook tarafından keşfedilmiş, ancak Facebook'un test ettiği bir işlev olarak düşünülmüştü. Ancak sosyal ağdan gelen resmi açıklamayla berabar düğmenin kalıcı olduğu anlaşıldı. Mobil platformdaki Paylaş seçeneği eskiden sadece bağlantılarda çıkıyordu ve onu görebilmek için sağ üstteki "Daha fazla seçenek" işlevini kullanmanız gerekiyordu.

Haber kaynağında büyük bir düğme olarak görünen Paylaş düğmesi, bir durumun üzerinde tıkladığınızda daha küçük olarak görünüyor. Paylaş düğmesinin her gönderide görünmemesi de dikkat çekiyor; bunun paylaşımların gizlilik ayarlarıyla ilgili olduğunu düşünüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Galaxy s3 kullanıyorum az önce facebook u güncelledim ve paylaş düğmesi çıktı çok mutluyum:)

Tamam S3 Kullanıon anladık :D

evet paylaşma özelliğinin olmaması çok saçmaydı zaten, bunun yanında "sohbet" düğmesi de eklenmiş, buradan da online olanları görebiliyoruz, bu da güzel olmuş, bi de foto boyutları ekranın iki yanına yaslayacak şekilde otomatik büyüse tam olacak.

ewet bende bir apple ipad 3 kullanıcısıyım ve güncelledim uygulamada performans artışıda olmuş önceki sürümünde okadar akışkan deildi. beğendim.. Eksi tarafına bakacak olursak kopyala yapıştır hala eklenmemiş bu özellik uzun bir metni yazmaktansa kopyala yapıstırıp yaşantımızı daha kolay hale getirebilirlerdi. bunu kullanmak için tekrar safariden giriş yapmak zorunda kalıyorum buda can sıkıcı doğrusu..!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play