Farklı bir tarayıcı daha geliyor!

Yoluna Firefox'u modifiye ederek başlayan bu tarayıcı, çok yakında büyük bombayı patlatacak!

Farklı bir tarayıcı daha geliyor!

Internet Explorer, Firefox,Chrome ve diğerleri... İnternet tarayıcı savaşları hala yeterince karmaşık değil diye düşünüyorsanız işte size güzel bir haber: Yepyeni bir tarayıcı daha geliyor.

Yoluna Firefox'u modifiye ederek başlayan 'Tor Browser, tarayıcı savaşlarında kendine yer bulabilir. Tor, trafiği farklı sunuculardan rastgele yönlendirerek anonim olarak sörf yapmayı sağlayan evrensel sunucu ağına verilen isim. Tor'u kullanmak isteyenler, şu an Torbutton adındaki eklentiyi Firefox'larına kurmalı ve ayrıca özel bir yazılımı da yüklemeli. Yani Tor şu an ayrı bir tarayıcı değil; sadece Firefox'u modifiye eden bir eklenti olarak düşünülebilir. Yaptığı iş ise, internette izlenmenizi engellemek.

Projeyi geliştirenlerin asıl amacı ise, bu özellikleri başlı başına yeni bir tarayıcıda toplamak ve tarayıcı savaşlarına yeni bir savaşçı daha eklemek. Ancak bu savaşçının ne zaman geleceği şimdilik belli değil.

Tor Browser'ı bu adresten indirmek mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bu uygulama çok download bile yapıylıyor. Özellikler şirketlerde engelli sitelere girmek için iyi örn:youtube.com
yalnız facebook a girmeyin dil seçenekleri karışıyor ve ozellikle bankalara girmeyin.

çok iyi bence

OperaTor var zaten

xb browser değilmi bu yav o da aynı mantık.

Anladığım kadarı ile bu projenin amacının diğer tarayıcılara rakip olmak gibi bir niyeti yok. Amaç bu değilse, yeni bir tarayıcı yapmaya çalışmalarını boş vakitlerinin fazla olmasına yada diğer tarayıcıların hepsine ayrı bir eklenti yapma zahmetinden kaçınmalarına bağlıyabiliriz.
Budurum da anonim olduğumuzun ve bilgilerimizin devlet, cia yada fbi gibi kurumların eline geçmemesi bize ne kazandıracak. Hız mı ? Güvenlik mi ? Bence alternatif olarak bir köşede dursun. Paylaşım için teşekkürler chip :p

Tor anonim surf yapmak için kullanılan network'dür ve firefox opera gibi browser'lara entegre edilebilir.IE için ayarları kendiniz yapmanız gerekir.TOR bir tarayıcı değildir.Network ayarları yapılabilen her tarayıcı ile aslında kullanılabilir.Kendi browserlarını yapma ile ilgili herhangi bir proje sitede göremedim.Chip editörleri lütfen haber yayınlarken orjinal kaynağınızıda belirtin ki yaptığınız iş daha pröfösyönel olsun.

Sen de yorum yaz