FED TV teknolojosi, LCD TV'yi çok üzecek!

LCD TV'den daha kaliteli görüntü sunuyor, OLED TV'den daha ince... İşte Sony'nin FED TV teknolojisi.

FED TV teknolojosi, LCD TV'yi çok üzecek!
İşte Sony'nin yeni teknoloji yıldızı: FED TV. Tıklayın...

OLED TV teknolojisini olgunlaştırmak için vargücüyle çalışan Sony, bu kez de önümüzdeki yıl içerisinde büyük ekran FED TV (Field Emission Display) serisini piyasaya çıkaracağını duyurdu.

Japon Nikkei gazetesindeki habere göre Sony'nin %37.8'ine sahip olduğu "Field Emission Technologies" şirketi 2009 yılı sonunda piyasaya endüstri tipi 26 inç'lik bir FED TV'leri sürmeye başlayacak. Bunu 60 inç'lik ticari bir model takip edecek.

FED televizyonlar sadece birkaç milimetre kalınlığında ve görüntüleri karbon nanotüplü elektron vericileriyle oluşturuyor. Vericiler elektronlarla tetiklendiklerinde ışık veren fosfor noktaların arkasına yerleştiriliyor. Tanecikler "alan salımı" denen bir işlem ile yayılıyor.

FED'lerin LCD ve plazma TV'lere göre çok daha az enerji harcadığı belirtiliyor. Ayrıca FED televizyonlarda görüntü kalitesi LCD'lerden daha yüksek. Basit görüntüleme tekniği sayesinde FED TV'lerin üretimi de daha ucuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Helal olsun.;Onlar icatlar yapsın, biz de krizlerle kendimizi yapmaya devam edelim.

Ya kardeşim yeter ya bu televizyonların en son modeli budur deyip çıkarın bir şey biz de alalım da sürekli bi ton para verip LCD aldığımıza pişman olmayalım.

yıllardır lcd tv ve plazmalar var biz hale tüplü tv kullanıyoruz.
demek ki gerek yok!
yenisi mi çıkmış umrumda değil. tüplü tv im izlediğim filmleri ,futbol maçlarını yeteri derecede net gösteriyor.

para tuzağı.gerçi alan da var

Elektiriksiz kablosuz Tv istiyorum! yüz verdin astar istiyorum!!

İnadına CRT

Herkes Mersine, biz gideriz tersine!

crt, plazma, lcd, oled, lazer, fed, ABC, BCD..........
nereye kadar... oturun kardeşim yerinizde. icat yapmayın daha...
biz evimize daha 19" monitörü zor alıyoruz adamlar bi milyon inc lik ABC tv üretiyolar! "ama benim plazma tv me bu usb baby den takılmıyo doktor!" adam plazma satmıyor artık sen ne diyon doktorrr!
uzaydan görünen insan yapımı 3. nesne nedir çocuklarrr
çocuk derki: cony nin çıkardığı 12432525 milyon inc lik CGF tv si örtmenimmmm...! daha yeni evime 400 ytl ye 70 ekran crt tv aldım ah annecim ahh:(

Bizim taklitçi TV üreticileri birçoğu LCD üretimene bile geçememişken, rekabet edemiyoruz, zarar ediyoruz devletten yardım beklerlerken adamlar neler yapıyor. Taklitçilik kolay, ama iş yaratıcılığa gelince zorlarına gidiyor. Hemen kısa yoldan kazanmak istiyorlar. Ne geçlerler var zeki, iyi eğitmli, ama uzun vadede bu beyinleri değerlendirebilecek sanayıcıde anlayış yok.

oled ti bekletenin elinde patladı desenıze iyide oldu bu satsın ardından bunu satarım diye bekletirsen böyle olur

valla bu teknoloji adamlari hastaliklidir .. yeter yaw nereye kadar ne cikaracaksiniz. bi durun allah askina . dunya duracak yakinda sizin yuzunuzden .....

istediği teknolojiyi çıkarsın Sony ne olacak yani sadece isim bedeline yüzlerce euro alan bir firmadan bu kadarının beklenmesi hiç yeni bir haber değil ...

Yahu sony'nin kendine ihaneti değil midir bu?

Artizlik yapıoduk arkadaşlara, "OLED TV" geliyor. Plzma Lcd hava cıva onun yanında diye...Herkes "o ne lan" diyodu...Anlatıoduk..Yahu madem FED yapacaktık, OLED'i niye üretiyorsun?

Yani yanlış anlamadıysam FED de CRT gibi katot ışını kullanıyor galiba.
Az enerji harcamaları,ince oluşu,daha kaliteli görüntü ve ucuzluğu avantajları, ama CRT de olduğu gibi zararlı ışınlar yaymayacak mı ,X ışınları gibi ?

walla artik tamamen magazin haberi halini aldi bu haberler...
artik sunu cok iyi biliyoruz...
bu firmalar onceki teknolojileri tamamen satip durgunluk -doyum - noktasina getirmedikten sonra halka bu teknolojiyi S-U-R-M-E-Z-L-E-R..
bi zaman da bangir bangir lazer tv haberleri cikiyordu...
ne oldu?
havaya mi uctu?
hepsi pazarlama stratejileri... once talep olusturacaksin sonra da satacaksin.. olayin ozu bu.. yoksa kim takar halki gercekten teknolojiye doyurmayi..

FED tv yi inceledim birazda olsa evet arkadaşlar gelecegin tv si gözüküyor hayırlısı fiyat lar uygun olsa çok güzel olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir