Firefox 3.5 için test günü çok yakında

Mozilla'dan Firefox 3.5 için test günü: İşte Firefox kullanıcılarının hata avına çıkacağı tarih...

  • Ümit Öncel
Firefox 3.5 için test günü çok yakında
Firefox'çular tarayıcı başına...

Mozilla, popüler tarayıcısı Firefox'un 3.5 sürümünün mükemmel olmasını istiyor. Bu sebepten dolayı 29 Mayıs günü resmi bit test günü düzenlemeye karar verdi. Resmi test gününe tüm kullanıcılar davetli. Firefox 3.5'un hemen her özelliğinin test edilmesini isteyen Mozilla, birkaç noktanın ise özel olarak denenmesini istiyor.

Mozilla'nın resmi blog'unda yer alan bilgiye göre şu konularda Firefox 3.5'u test etmk için kullanıcıların "yaratıcılıklarını kullanmaları" isteniyor:

Gizli sörf
Video ve ses "elemanları"
W3C Geolocation API'si
Java Script sorgu seçicileri
CSS 2.1 ve 3 özellikleri
SVG transformları
Çevrimdışı uygulamalar

Mozilla bir süredir üzerinde çalıştığı Firefox 3.5 için yeni logo tasarımları da hazırlıyor. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

HTML 5 testi yok mu?

Çok şey bekliyoruz sizden..

HTML9 testi var...

----------------------------------------------------------------------------

HTML 5 testi yok mu?

css açısından mozillaya güvenimiz sonsuz. halen diğer tarayıcının tanımlayamadığı css yi firefox ile rahat rahat görüntüleyebiliyoruz.

Java Script kodları çalışmıyor.Örneğin bu siteye üye olurken doğum tarihi seçemedim

en sorunsuzu hep İE olmuşdur. çoğu sitede bu mozilla opera vs.. gibi tarayıcılar antika antika iş çıkartıyorlar başımıza mesela bi sayfada bazı şeyler tıklanmıyor. ancak o sayfayı kaydırmanız lazım. tıklayabilmek için

Java Script kodları çalışmıyor.Örneğin bu siteye üye olurken doğum tarihi seçemedim
::::::::::::::::::::::::::

Beta4 sürümünden bahsedilmiyor. Bahsedilen Firefox'un Betalıktan çıkmış sürümü. 29 Mayıs dendiğine göre bu script hatasının olması mümkün değil (3.5 için). ayrıca bende beta4 sürümünü kullanıyorum. şuana kadar bu hatayı göremedim. Noscript eklentisi kullanıyorsanız birde onun izinlerine bir göz atın. belki sorun ondanda olabilir.

Beta sürümünde script sorunu var mı, yok mu bilmiyorum ama arasırada olsa video gösterim sorunu oluyor. (MP plugin olduğu halde). bakalım Firefox 3.5 nasıl olacak?

Beta4'ten sonra Beta5'in çalışmalarına başlanmıştı bu haber sonrası gözattığımda ise beta5 çalışmasının bıraklıdığını gördüm. Şuanada Firefox 3.5 günlük sürümlerine yer alıyor.
29 Mayıs'da test amaçlı kullanıcıların kullanımına sunulursa bu bir ilk olacak sanırım (gülük sürümleri saymasak), 3.0 sürümünde böyle bir test olduğunu hatırlamıyorum.

Eğer daha önceki gibi gün verilipde sonra başka günlere attıkları gibi bir durum olmasa 29 Mayıs'ta ndirip denemeye başlarız. bakalım son hali nasıl olacak :)

Saygilar ..............AliY

Bir hafta önce Opera'ya geçtim, huzura kavuştum!

"HTML9 testi var..."

daha dünyadan haberin yok bari yorum yapma şuraya.

http://tr.wikipedia.org/wiki/HTML_5 Okuyun şurdan anlayın. IE 8 Tam destek veren tek tarayıcı. Firefoxun 3. sürümü kısmen destekliyor.
http://dev.w3.org/html5/spec/Overview.html Buda W3 Standartlarındaki sayfası.

Ama sen bu kafayla git. Okuma araştırma yok ki bizde.

bugün 29 mayıs. Test sürümü nerede?

Sen de yorum yaz