Firefox eklentileri bu kadar kez indirildi

Popüler web tarayıcısı Firefox, en başarılı olduğu bu alanda yepyeni bir aşama daha kaydetti!

Firefox eklentileri 3 milyar kez indirildi
Mozilla'nın yeni yayınladığı infografik

Firefox, eklentileriyle öne çıkan bir web tarayıcısı ve kullanıcılar, çoğunlukla güçlü eklenti desteği nedeniyle onu tercih ediyorlar. Mozilla'nın yayınladığı yeni bilgiler ise tarayıcının eklentilerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Mozilla'nın perşembe günü blog'unda yayınladığı son verilere göre Firefox eklentisi indirmeleri, geçtiğimiz hafta 3 milyar sınırını geçti. Mozilla, tarayıcının eklentileriyle ilgili önemli noktaları gösteren sağdaki infografiği yayınlarken, şirketten Erica Jostedt "bu kilometre taşına dünya çapındaki yüzlerce milyon Firefox kullanıcısı ve 25.000 Firefox eklenti geliştiricisi sayesinde ulaştık" dedi.

2004'de eklentileri internete taşıyan Add-Ons Gallery, Firefox'un özelliklerini kişiselleştirmeye yarayan eklentileri sunuyor. Eklentiler 2009 yılında cep telefonlarına da sunulmaya başlanmıştı.  Mozilla'ya göre bugün Firefox kullanıcılarının yüzde 85'i en az bir eklenti kullanıyor ve tüm kullanıcılar, ortalama olarak 5 eklenti kullanıyor.

En sık kullanılan eklentiler arasında ise Firebug, NoScript, Personas Plus, Adblock Plus ve Video DownloadHelper var. En popüler kategoriler ise gizlilik, güvenlik, arama araçları, yer imleri ve temalar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bende mozillayı savunuyordum ama vaz geçtim internete ne zaman mozilladan girsem bellii bir süre sonra şaka gibi mozilla çöktü diyor girdiğim sitelere 10dk sonra girmek zorunda kalıyorum mozilladan adam olmaz

@31 Tem 2012 17:58 o sorunun nedeni %99 Windows %1 firefox... MS sabote ediyor...

Revouninstaller gibi bir programla derinlemesi bir kaldırma işlemi yapıp sonra yeniden kurdunuzmu? Normalde bu tip bir arızayı çok çok ender verir yani devamlı vermez.

Firefox u seviyoruz. Ben 3 eklenti kullanıyorum. Demekki ortalamanın altında kalmışız, hemen eklenti ravsiye edin :))

dostum mozillaya ufak bir kaç ayar çekin memoryfox,flashblock,adblock kurun..sonra bakın bakalım çöküyormu..mozillayı 2.0 sürümünden belli kullanırım sadece 3 kere çöktü bende..:) 2 kere ben çöktürtdüm rekor denemesi yapmaya kalkınca.. mozilla çökmez aslında sadece kişiselleştirme istiyor biraz..:) firefoxda ileri düzey tecrübesi olan biri olarak söylüyorum..firefox hızlandırma ayarı çekin bir kaç eklenti üstte yazdım..sonra çökmez..mozillanın çökmesinin en büyük sebebi plugincontainer.exe..bunu çalışmasını engelleyin çökmez..mümkün olduğunca firefox ve flashı güncel tutun..

Mozilla firefox u ie gibi kullanırsanız verim alamazsınız Mozilla firefox bir işletim sistemi yolunda üstelik bir işletim sistemide kurmak üzere..

dandirik tilkiden olsa olsa iyi hindi yahnisi olur dicem ama gerçi çoktan oldularda haberleri bile yok galiba...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir