Asus, yeni Fonepad 7 ve fazlasını tanıttı!

ASUS, ZenFone ve Fonepad ürünlerinin yanı sıra çarpıcı ZenUI kullanıcı arayüzünü de MWC'de tanıttı!

Sade, güzel ve akıllı: ZenUI

Sade, güzel ve akıllı: ZenUI

Sade, güzel ve akıllı: ZenUI

Özgürlük, ifade ve bağlantı kavramları üstüne geliştirilen ZenUI, ASUS mobil cihazlarına özel, tamamen yepyeni bir kullanıcı arayüzü ve ilk olarak ZenFone ile PadFone mini'de kullanılabiliyor. Etkin ve davetkar yeni görsel tasarımıyla modern "düz" ikonlar, canlı renk temaları, animasyonlar, yeni zil melodileri ve uyarı sesleri, ayrıca bilgiyi net bir şekilde sunan, anlaşılır bir düzenleme içeriyor.

ZenUI ayrıca kullanıcıları her gün karşılaştıkları pek çok bilgiyi sürekli düzenli tutmaktan kurtaran ve onların daha verimli olmasını sağlayan "What's Next" ve "Do It Later" adında iki yeni özellik içeriyor. "What's Next" o en en önemli ve kullanıcı için en gerekli olan bilgiyi –mesela yaklaşan randevular, yeni mesajlar, önemli kişilerin cevapsız aramaları, gidecekleri yerin hava durumu vb. – öne çıkarıyor ve kilit ekranında, ana ekranda ve bildirim bölümünde merkez konuma getiriyor.

"Do It Later" kullanıcıların daha sonra yapılacak diğer önemli şeyleri unutmadan, mevcut işlerine odaklanmalarını sağlıyor. Eğer bir kullanıcı bir e-posta yazmanın tam ortasındayken bir telefon gelirse, basit bir buton otomatikman o kişiyi geri aramayı hatırlatan uyarı yaratıyor. Kullanıcılar ayrıca makaleler, YouTube videoları ya da her türlü internet sayfası gibi ilginç öğeleri sonradan okuyup izleyebilmek için saklayabiliyor. Her bir hatırlatıcı ve saklanan öğe, ayrı Do It Later uygulamasında toplanıyor ve birini aramak ya da bir internet sayfasını görüntülemek gibi ilgili eylemi gerçekleştirmek için bir kısayol tuşu barındırıyor.    

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

asus bombayı patlatmış

Asya hiçbir zaman küresel marka olamayacak

samsungun çöp cihazlarına ve touchwizine para dökmektense bence oldukça uygun ve yenilikçi görünüyorlar

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir