Galaxy S4'ün kamerası 10 megapiksel olabilir!

Galaxy S4'e ait olduğu iddia edilen bu fotoğraf, cihazın kamerası hakkında önemli bir ipucu verdi!

Galaxy S4'ün kamerası 10 megapiksel olabilir!

Samsung'un bir sonraki Android amiral gemisi Galaxy S4'ten sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son olarak Galaxy S4 ile çekildiği iddia edilen bir fotoğraf, cebin 10 megapiksellik bir kamera ile sunulabileceğini gösterdi.

Google'ın fotoğraf hizmeti Picasa'ya yüklenen bir görseldeki EXIF verileri, onun "SGH-N045" model numaralı bir cihazla çekildiğini gösteriyor. SGH-N045 model numarasının ise Galaxy S4'e ait olduğunu düşünülüyor. Bir masa ayağının göründüğü fotoğrafın çözünürlüğü, 4128 x 2322. Bu çözünürlük, yaklaşık 9.6MP'e denk geliyor. Dolayısıyla fotoğraf gerçekten de bir Galaxy S4 ile çekilmişse, cihazın kamerasının 10 megapiksel olacağı anlaşılıyor. Samsung'un şu anki Android amiral gemisi Galaxy S3, 8 megapiksellik bir kameraya sahip.

Son dönemde ortaya çıkan 13 megapiksellik Sony Xperia Z, Huawei Ascend D2 ve ZTE Grand S'in ardından Galaxy S4'ün de 10MP'lik bir kameraya sahip olması, hiç de şaşırtıcı olmayacak. Bununla birlikte EXIF verilerinin üzerinde oynama yapılmış olma ihtimali de var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

10 Mp çok geride kalır bence :/

plastik plastik ve yine plastik.....

@16 Oca 2013 13:11 çekemeyenlerin hedef alabiileceği tek nokta zaten o.ki o da yanlış;plastik değil polikarbonat.enazından yamulmuyo

@16 Oca 2013 13:11 Fotoğrafta sadece ahşap ve metal var kardeş? Odun, odun yine odun.

@BadWizard Anlayan anlamayan herkes bir seyler yazıyor iste..

afedersiniz ama ben bişiy anlamadım :S

13mp fotoğraf çeken makinaların 16:9 geniş ekran çekimleri 9mp diye biliyorum. Yukarıdaki fotoğrafta 16:9 geniş ekran.

SGH-N045 yazıyorsa telefon değil bildiğin kameradır o. Samsung Galaxy Handycam SGH. S4 ile alakası yok bence.

41mp var :D daha 12 yi geçemiyorlar.

@16 Oca 2013 17:14 Plastik değil yeğen, senin için odundan yapmışlar bu sefer, bildiğin meşe odunu, fotoğraftan gödüğüm kadarıyla birazda metal var ama idare edersin artık.

bu epilcilardaki samsung korkusu nedir yaaa

yauğ nokia 41 mp yaptı, sony telefonların kamerası ortada xperia z 13 mp ile geliyor anlamıyorum bu insanlardaki naylon samsung merakını... Samsungun kendine özel hiç bir uygulaması yok tamamen android uygulamaları var.... Bana göre nokia microsoft ile anlaşıp windows phome 8' i tamamen kendisi için kullandırtmalı...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir