Galaxy S8, çözünürlüğü 4K'ya çıkarabilir!

Samsung bir sonraki amiral gemisi Galaxy S cebi, tarih tekerrür ederse bu özellikle gelecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S8, ekran çözünürlüğünü 4K'ya çıkarabilir!
Galaxy S7

Akıllı telefonların gelecekte gündemde kalabilmeleri için dikkat çekecek yeni şeyler bulmaları gerekiyor. Peki Samsung'un bir sonraki amiral gemisi, hangi yenilikleriyle ilgimizi çekmeye çalışacak? Yeni dedikodulara göre artık ayırt edemediğimiz piksellerini, biraz daha küçülterek.

Samsung haberleriyle tanınan hayran sitesi Sammobile.com'a göre Galaxy S8, 5,5 inç'lik "4K Ultra High Definition" ekranla gelecek. Bu ekran, normal kullanımda QHD'ye kıyasla belki büyük bir fark sunmayacak ancak sanal gerçeklik cihazlarıyla birlikte kullanıldığında fark oluşturabilir. Samsung, inç başına piksel oranı 806ppi'ye ulaşan 5,5 inç'lik 4K UHD ekranını SID 2016 etkinliğinde gösterdiğinden analistler, bu ekranın Galaxy S8'e yetişebileceğine inanıyorlar.

Sammobile, Samsung'un ekran çözünürlüğünü iki senede bir yükselttiğine de dikkat çekiyor. Samsung'un zaten oldukça yüksek olan ekran çözünürlüğünü durmadan yükseltecek olması akla pek yatkın görünmese de, firmanın şimdiye kadar gerçekten de iki senede bir çözünürlüğü yükselttiği doğru. Galaxy S3'ün HD ekranla geldiğini, Galaxy S4 ve S5'in Full HD çözünürlük sunarken S6 ve S7'nin Quad HD'ye geçiş yaptığını Samsung'un telefonlarını takip edenler bilirler. Yani tarih kendini tekrarlarsa, Galaxy S8'de 4K ekranla karşılaşabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

4k iyi güzel de bilgisayarlar zar zor baş ediyor fansız ve mobil bir cihaz için şimdilik kötü bir fikir bence

Tek faydası varsa o da cardboard'a olacaktır!...

O zaman bataryanin en az 5000mah olmasi lazim.

cardboard için iş görür ama iş güzar samsung gider bu cihaza 4000 mAh pil koyar yarım günü bile çıkarmaz olacakları siz görün ondan sonra ...

En akıllıca çözüm sony z5 premium daki gibi. Normal kullanımda her 4 pikseli 1 piksel gibi kullanıp 1080p görüntü oluşturabilir. Nezamanki 4k içerik oynatmak istendi yada tercihli olarak oyun veya uygulamalarda 4k opsiyonlu olarak görüntü oluşturulabilir. işlemciye ve batarya ya düşen yük normal kullanımda düşürülebilir.

telefon için full hd den fazlasını gereksiz buluyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost