Gmail ve Hotmail'i yasaklayabilirler!

Heyecanlanmayın; bu kez yasak bizimle ilgili değil... İşte dev siteleri engellemeye hazırlanan ülke!

  • Gökay Özbudak
Rusya'dan zehir gibi açıklamalar!
Ülke dışından hizmet vermeleri güvenlik sorunu yaratabilir mi?

KGB'nin yerine açılan Rusya Federal Güvenlik Hizmeti(FSB), eğer istediğini yaparsa Skype, Gmail ve Hotmail gibi önemli hizmetleri ülkede yasaklayabilir. FSB'nin bilgi ve özel iletişim merkezinden sorumlu isim Alexander Andreyechkin bu olası yasaklamaların nedeni olarak şunları söylüyor; "Bu hizmetlerin kontrolsüz kullanımları Rusya'ya tehlike arz edebilir."

Andereyechkin, Skype ve e-posta servislerinin Rusya dışından kontrol edilmesinden dolayı ülke adına tehlike oluşturabileceğini düşünüyor. İletişim başkan yardımcısı Ilya Massukh, bu hizmetlerde şifrelemeye gidilmesini düşünürken, Andreyechkin güvenlik birimlerinin erişiminin olmayacağı için bu yönteme de karşı.

Ancak Moskova'da konuşan İletişim Bakanı Igor Shchegolev, hükümetin böyle bir düşüncesinin olmadığını ve Skype,Gmail ve Hotmail gibi dışarıdan hizmet veren servislerin kesilmesi gibi bir planlarının olmadığını dile getirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

önce kendi hackerlerine el atsınlar.

ilginç yasaklamada türkiye 1. gelio nerdeyse...

oh kapatın oh oh

Zaten site kapatmada Türkiye 1.ydi bunlarda koltuk alma peşinde bizim 1.liği çalacak çakallar

ruslar çok uyanık bi millet!!! amerika artık ajanlarıyla değil teknolojiyle ülke bilgilerini ele geçiriyo kim ne derse desin amerika son 50 senedir böyle!!!!!!!!!!!!!

Adamlar haklı; FBI, CIA istediği gibi Gmail, Hotmail paşa paşa bütün maillerimizi Amerikan hükümetine veriyor, Rusya da kendini korumaya çalışıyor.

oh oh hepsini kapatin acik kalmasin batar matar sonra

yasaklamsınla ya ben rus arkadaşlarımla nasıl konuşurum ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play