Google Chrome, Firefox'u geçti!

...Ve Google Chrome, ortaya çıktığı günden beri belki de en büyük zaferine imza attı!

Google Chrome, Firefox'u geçti!

Firefox, yavaş da olsa kullanıcılarını Chrome'a kaptırmaya devam ediyor. Net Applications'ın en son verileri, Mozilla'nın Firefox'unun sonunda Google Chrome'un gerisine düştüğünü gösterdi.

Net Applications'ın 40 bin eşsiz ziyaretçiden topladığı Mart 2014 verilerine göre Chrome yüzde 17.52, Firefox ise yüzde 17.26 kullanım oranına sahip. Birinci sırada ise yüzde 57.19 ile Microsoft Internet Explorer (tüm sürümleri) bulunuyor. IE'nin Şubat'taki pazar payı, yüzde 59.19 idi.

Dünyada en çok kullanılan web tarayıcısı sürümü ise yüzde 21.14 ile halen Internet Explorer 8. İkinci sırada IE11 onu izlerken üçüncü sırada yüzde 12.67 ile Chrome 33, dördüncü sırada ise yüzde 10.55 ile Firefox 27 bulunuyor.

Firefox, önümüzdeki haftalarda Firefox 29 ile önemli bir arayüz yeniliği yapmaya hazırlanıyor. Yeni sürümle birlikte şu an Mozilla'nın beta test kanallarında bulunan Australis arayüzü, gerçeğe dönüşecek. Yeni arayüz, popüler web tarayıcısının kullanıcı sayısında sıçramaya yol açabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

o 40 bin içinde belki firefox kullanımı azdır nerden bilebilirizki. denedikleri insan sayısı 1 milyon bile değil bütün dünyayı 40bin insanla kıyaslamak hiç doğru değil

Firefox 29 beta'da gelen yeni arayüz baya kullanışlı. Sanırsam Austraalis'in yeni revizyonu. Yine de her tarayıcının kendi avantajı olsa da söz konusu güvenlikse Firefox bu konu da bir adım daha önde.

Firefox da hala bellek sorunu var. Bunu düzeltmeden tekrar yükselmesi zor.

ie candir gerisi heycandir

türkiyedeki kıromcular saolsun onlara inat açık kaynak

Demekki bu insanlar evlerine birileri istediği gibi girip çıksa da bundan rahatsız olmuyorlar. Malum Chrome tüm bilgilerinizi alıp istediği zaman kullanıyor yada amerikan istihbaratının eline veriyor...

@04 Nis 2014 13:28 FBI ,Amerika falan senin peşinde kaç. çok önemli bir vatandaşsın şu anda obama seni izliyor

Firefox candır, gerisi yalandır.

Tarayıcıdan anlamayan Chrome kullansın

firefox 30. final sürümde chrome u ezecek 29 beta felaket hızlı sayfalarıda chrome gibi bozmuyor zoomlarda PROFESYONELLER FİREFOX KULLANIR ....

hala ie kullanan var mı yaa :D tamam tamam küfretmeyin şaka yaptım son sürümü fena değil

%57.96 lık kısmın içinde olduğum için kafam fazlasıyla rahat. artık diğerleri düşünsün....

@04 Nis 2014 17:09 Unutma Popülerler Hackerlarında Popülerleri Olur ? Bir MuHa Sözü

firefox 30. final sürümde chrome u ezecek 29 beta felaket hızlı sayfalarıda chrome gibi bozmuyor zoomlarda

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir