Google, Chrome için dev bir adım daha atıyor

Chrome için kusursuz bir eklenti desteği isteyenler: Yakında çok daha fazlasını elde edeceksiniz...

  • Ümit Öncel
Google, Chrome için eklenti galerisi hazırlıyor
Chrome için eklenti galerisi yolda...

Google'ın kendi tasarım ve uygulama anlayışının bir yansıması olan tarayıcısı Chrome, bilgisayar kullanıcılarının bir bölümü tarafından beğenilse de henüz bu beğeni kullanım oranlarına yeterince yansımıyor. Bunun en büyük sebebi ise eklenti konusunda göze çarpan eksiklik.

En hızlı tarayıcılardan biri olan Chrome'un, Firefox ile yarşır hale gelebilmesi için eklenti özelliğini devreye sokması gerektiği biliniyor. Google da bu konudaki çalışmalarını hızlandırdı. Hatta bu eklentilerin bir araya toplanacağı özel bir galeri sitesi için çalışmalar da başladı. Firefox eklentilerinin bir arada bulunduğu eklenti sitesinin bir benzerini Google da yakın zamanda açacak.

Henüz zamanı belli değil ama muhtemelen oldukça yakın bir zamanda Chrome için eklentileri ve bunların bir arada bulunacağı Google sayfasını görebileceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

operanın yıllardır yapması gerekipde yapmadığı şeyi google chrome yapıyor helal olsun.

önemli olan eklentilerin browser'ı yormaması tabi..

O zaman biraz hızından ödün verecektir Chrome.

Google Chrome Mozilla'yı geçecek katlayacak. Bir gün herkes Chrome kullanacak :)

Evet herkes ''bir gün'' sadece crhome cu olacak kalan günler başka tarayıcları kullanacak :)

Kaş yapayım derken göz çıkarmasınlar, chrome hızından dolayı seviyorum, hız konusunda taviz vermem...

yehu işte bu artık crome kullanırım nedense google ürünlerinin %70 ini kullanıyorum hepsi sade ve karışık olmayacak şekilde tasarlanıyor buda hoşuma gidiyor eklenti desteğinde roboform olursa süper olur .

Tarayıcının kendisi kaliteli olsunda gerisi teferruat.

Chrome şu an hakikaten tarayıcı piyasasında en rahat ettiğim tarayıcı.

Bunu çok eski bir Opera kullanıcısı olarak söylüyorum.

Eklenti dert değil. Zaten bence gereksiz.

zaten beta 4 ile mozilla gibi eklenti yükleniyor site ve 100 yakin eklentide hazir haber ne zaman nereden alinti bilmiyorum ama eklenti ve hersey hazir ama sadece chrome beta 4 ile calisiyor.

Eklentiler browseri şişiriyor.. Ama Chrome'un felsefesi öncelikli olarak hız. Google'de bunu gözönünde tutarak eklentilerin browsera yapacağı etkiyi hesaplayacaktır... Ama şunu söyleyim gerçekten çok iyi iş çıkartıyor Google...

14:58 e katılıyorum. eğer chrome bunu başarırsa firefox u rahatlıkla geçer..

bence chrome firefoxtan daha hızlı bende 5 yıldır firefox kullanıyorum geçenlerde chromeyi denedim ve hayran kaldım şuan sadece bazı işlerimde firefox kullanıyorum onun harici chrome vazgeçilmezim olma yolunda. Hızını gösteriyor gerçekten....

Chrome iyidir (:

eklentilerle şişirmek hafifliğini ve hızını ters düz edecektir. insanlar gözleri bağlı firefox diyor başka bişey demiyor:) benim için chrome 1 numar ve ikinci sırada ie8 var 3 mü? tabi ki firefox.

Firefox'un en büyük özelliği eklentileri değil eklentileri ile uyumlu çalışabilmesi. Eklentileri yükledikten sonra o tarayıcı vaat ettiklerini yerine getiremiyorsa eklenti desteği sunmaması daha iyidir. Belki de ie ve opera bu sebepten eklentilere bulaşmıyordur. (Firefox gibi diyorum yoksa onlarında irili ufaklı eklentileri olduğunu biliyorum.) Chrome'un da ne yapacağını bekleyip göreceğiz.

Chrome da Firefox gibi eklentileri sırtlasın o zaman göreceğiz hızını.

Henüz zamanı belli değil ama muhtemelen oldukça yakın bir zamanda Chrome için eklentileri ve bunların bir arada bulunacağı Google sayfasını görebileceğiz.
----------------------------------------

henüz zamanı belli olmayıp muhtemel oldukça yakın olmak ne demek, bu cümlede bi tuhaflık yokmu sayın editör

editöre türkçe dersi vermeye çalışan arkadaşa sesleniyorum. kesin tarihini bilmediğin halde yakın bir zamanda gerçekleşeceğini düşündüğün bir durumla hiç karşılaşmadın sanırım hayatında. henüz zamanı belli değil ama muhtemelen oldukça yakın bir zamanda (50 yıl içinde) ölecen sen. aha buraya yazıyorum.

gelsin bakalım bekliyoruz.....

Sen de yorum yaz