Google gibi bir dev kaynak sıkıntısı çeker mi

Google gibi 130 milyar dolarlık bir firmanın kaynak sorunu çekeceğini tahmin edebilir miydiniz?

  • Ümit Öncel
Chrome güncellemeleri neden gecikti?
Chrome, Google için öncelikli değil mi?

Geçtiğimiz günlerde Chrome geliştiricilerinden Mark Larsen, blog'unda Google Chrome için iki kararlı, bir beta güncellemenin hazır olduğunu fakat bant genişliği (bandwith) sorunları nedeniyle bu güncellemeleri önümüzdeki haftadan önce yayınlayamayacaklarını yazdı.

Google çapında dev bir firmanın bant genişliği konusunda sorun yaşıyor olması pek çok kullanıcı tarafından son derece şaşırtıcı bir durum olarak karşılandı. Neredeyse sınırsız kaynağa sahip olan Google'ın 3 Chrome güncellemesinin bir hafta gecikmesine yol açabilecek bant genişliği sorunları yaşaması oldukça ilginç bir durum olarak yorumlandı. Bu yorumlar üzerinde Larsen blog'unda kullandığı "bandwith" kelimesinin sadece bildiğimiz anlamda bant genişliği anlamına gelmediğini, firma içindeki kullanılan anlamına göre "test kapasitesi"ni ifade ettiği düzeltmesini yayınladı.

Buna rağmen Google'ın başa baş rekabet yaşanan tarayıcı pazarındaki ürünü Chrome güncellemelerinin sınırlı kaynak sorunları yüzünden gecikmesi, arama motoru devinin öncelik sıralamasında Chrome'un pek de üst sıralarda yer almadığını gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

OPERA VARKEN GERİSİ NEKI YAAA,LIMUZIN ISTE KARDESIM FARK KALITE EN IYISI BU GERCEK YANI VARMI BE

Bunlar ufak tefek sorunlar Google bunların üstesinden gelir..

çok basit bi tarayıcı hemde aşırı derecede basit.

google chrome kullanan bir daha başka bir browser kullanamaz

kullandığınız tarayıcıların en beğendiniz ösellikleri önce hangi tarayıcıdaydı yani o ösellikleri kim buldu?

OPERA

opera diyen arkadaşlar,,opera ekranda çok yer kaplıyor..boş boş özellikler eklemişler..hangi birimiz o özellikleri kullanıyor sitelerde gezerken.kandırmayalım..hız ve pratiklik istiyorsanız CHROME ve win7 64 bitde IE8.

benden de size mozilla firoox kullanın önerisi google chrome ie nin altyapısını kullanıyor

ne zaman eklenti özeligini acarsa ve eklentileri cıkarsa ozaman kullanırım

milyonlara hitab ediyor herkezin bir kapasiitesi var olur böyle vakalar

Chrome'u test amaçlı kullandım ama daha zamanı olduğunu düşünüyorum,daha çok yeni ve yıllardır bu pazarda olan tarayıcılardan birdebire daha iyi olamaz,herşey tıkla açsın değil,ben opera kullanıyorum gayet hızlı ve stabil bir tarayıcı...

Kesinlikle OPERA...Başka hiçbirşeye gerek yok.

Sen de yorum yaz