Google, Microsoft Office'e savaş açtı!

Google'dan inanılmaz iddia: Bir sene içinde herkesi MS Office'den kurtaracağız!

  • Ali Güngör
Google Docs, Microsoft Office'e karşı
Bir yıl içerisinde Docs, Office'i yerinden oynatabilir mi?

Google'ın şirketlere yönelik bölümünün başkanı Dave Girouard yaptığı açıklamada "Bir yıl içerisinde çoğu işletmenin isterlerse Microsoft Office'ten kurtulma seçeneği olacak" dedi.

Girouard kendisiyle yapılan röportajda, Google'ın online ofis araçlarını bir araya getiren Google Docs'un bir yıl içerisinde çoğunluğun ihtiyaçlarına cevap verebilecek noktaya ulaşacağını açıkladı.

Şimdilik Google Docs'un Google Mail ya da Calendar kadar olgunlaşmadığını kabul eden Girouard, "Bunu biliyoruz. İnsanlara henüz yeterince olgunlaşmadığı için Microsoft Office'i bırakıp Google Docs'a geçin demiyoruz. Çünkü Google Docs henüz olgunlaşmış değil" diyor.

Google'ın planladığı 30 ila 50 arası güncellemenin, bir yıl zarfında Google Docs'u, Microsoft Office'e karşı en güçlü alternatif haline getireceğini belirten Girouard, sonrasında "İsteyen firma Office'den kurtulabilecek" diyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Hadi iyişallah

yahu Google senide seviyoruz diye iyice azıttın haaaa...!!!

MS Office' den kurtulmak isteyen kim? zaten en çok ihityaç olunan excell ve word MS Office home and student versiyonunda var ve 95 TL. ve hiç bir özelliği de kısıtlanmamış...

daha neee...!!!

INTEL PC - NVI... vs. vs. vs. gerisini biliyorsunuz zaten

saygılar

daha neee...!!!

----------------------------

95 ytl de almıyacaklar dahası bu...

oynatır tabi

Ya Google sen bence Microsoft office'e dokunma. En azından şu an arama motorumsun. Böyle devam ederse yakında oda olamayacaksın.!

open office var ücretsiz şu anda tabii ücretsiz ancak google'da online olmadan çalışabilcek yüklenebilecek office programı çıkartırsa rakip olabilir. bir de tüm formatları desteklerse süper.

bence gerek yok sevglili google zaten oppen office var ve zaten gerek yok ms ofise :)

Google'ın fazla işe bulaştığını düşünenlere sesleniyorum...Google ne yaparsa yenir,ya da en azından denenir.Saatlerce office key'i arayıp durmaktansa bedava ve her yerden erişebildiğiniz Google Docs var işte.Buna karşı çıkmak yerine daha çok desteklemeli ve kullanmalıyız.

yaw sen online calıştırıcam diyorsun peki ben bi not alacam ama online degilim nasıl not alıcam yada bi excel sayfası oluşturmam lazım ve internet yok nasıl sayfa oluşturup bir kac formül yada makro giriçem isteyenler zaten star ofis vb şeyler var acık kodlu millet onlara itibar etmiyor birde bu uyumluluk sorunlarını nasıl aşacaksın offce belgelerinde format sıkıntısı var slx xslx gibi formatlar microsoftun elinde....

Google her dala el atmaya başladı.Pek hayra alamet değil.

Chrome'u çıkarmak yerine Mozilla ile, Google Docs ile uğraşmak yerine OpenOffice ile ortaklık kurmalıydı.

Asıl olarak Google elindeki kaynakları fark yaratmak için kullanmalıdır.

Googleden daha az sektöre yönelmesini ve yaptigi isi hakkiyla yerine getirmesini beklerdim. Ne yazik ki her yerde dallarim olsun düsüncesiyle baslamis oldugu islerde vasati gecemiyor. Umarim hem isletim sisteminde hemde diger sektörlerde basarili olur.
Daha önce salyangoz hiziyla hareket eden Microsoft, Applenin kendisine disli bir rakip olmasiyla artik kullanicilarina daha cok önem vermeye basladi ve gelisimini hizlandirdi. Umarim googlede arkasindaki mali destegini iyi kullanir ve cekismeli bir ortam yaratir...

ben karşı çıkma taraftarı değilim ama şöyle bir olayvar, i.explorer ın durumu gibi insanlarda bir alışkanlık var ofis programı konusunda google docs u herkes kesimin anlayabillmesi için en azından daha 3 yıl var görüşündeyim. kaldıki openoffice bu konuda ne kadar ilerleyebildi ? piyasada pek adı duyulmayan ve ucuz olan ofis programları bile office kadar kullanışlı, tabiki ücretsiz olsun kullanışlı olsun bu önemli olan.

umarım bu adamların kullanıcıları izleme gibi bir misyonları yoktur.. Hayır için yapılıyorsa çok güzel.

OpenOffice.Org var, hem çok hızlı, hem çok güvenli, virüs derdi de yok. Hem Windows'ta hem Linux'ta çalışıyor. Dört dörtlük, Microsoft Office'in yaptığı her şeyi fazlasıyla yapıyor.
Özgür kaynak yaılım olduğu için hem lisanslı hem de ücretsiz.
İnternette ofis dosyası düşüncesi bana itici geliyor. Benim seçimim OpenOffice.Org'dan yana.

Büyük konuşmuş Google. Kolay kolay Office'den vazgeçmez çoğu kişi.

outlook hotmail ve thunderbird den kurtulduk gmail sayesinde, ofistende kurtuluruz

Yorumlarda herkes açık kaynak yazılımlardan bahsetmişler haklı olarak. Doğrudur, hak veriyorum. Fakat en son OpenOffice.org 3.0.1 sürümünü denedim (ilk defa). Kendimce, nacizane yaptığım ve birtakım makrolar ihtiva eden belgeyi açmam icap etti ve OO.org bu belgeyi açamam racona ters dedi. Ee hani nerede kaldı senin "kullanıcı dostu" olman be abicim. Durum böyle olunca tabii ki, OO.org ile yeni yeni başlayan aşkımız, mum ışığında servis edilen bir uyarı penceresinin önünde son buldu.

Şunu söyleyeyim ki; beleş-pratik-kolay olan herşey güzeldir. Her zaman daha kârlıdır, yararlıdır. Canı kola isteyen bir TIR şöforü, bisikletine atlayıp markete gider kolasını hatta yanına cipsini de alır gelir. Çıkarayım şu 22 tekerlekli "kırkayağı" garajdan da bir kola kapıp geleyim demez. Niye? Çünkü bisiklet; beleş-pratik-kolay!

Google Docs'a gelince, bununla bakkala gidip kolanızı alıp gelirsiniz.
Fakat, -25 derece karlı-buzlu havada 45 ton yükü sırtlayıp 1600 km nakletme reddesine gelirse iş, 22 teker asfalta değecek kardeşim...
Hal böyleyken, MS Office gibi 22 tekeriniz varken, 45 tonluk bir yükün altına girecekken kusura bakmasınlar Google'a git kumda oyna derler. Herkes rütbesini bilecek.

Google, Google Docs ile internet üzerinden her zaman ulaşılabilir bir yazılım olarak yaygın bir kullanıcı kitlesine ulaşacağını ve bunu da bir yıla kalmaz halledeceğini hayal ederken, MS Office 2010'un da bir yıl sonraki halini, hayaline dahil etmiş mi, edecek mi? Office 2010'un online kullanılabileceği söylenirken ve hatta masaüstü uygulaması olarak ücretsiz kullanılabileceği de söylenirken bu pembe hayallerin suya düşüp düşmeyeceğini şimdiden kestirmek zor olmasa gerek.

Google Microsof tan nefret ediyor.

sadece güldüm..open office benzeyecekse çıkardığın zahmet etme

Sen de yorum yaz