Google Play BlackBerry'ye mi geliyor?

Sızan bu ekran görüntüleri gerçekse Google Play, artık Android'siz cihazlara da geliyor!

Google Play BlackBerry'ye mi geliyor?

Sızıntılar gerçekse Blackberry cihazları, yakın zamanda Google Play'deki uygulamaların tadını çıkarmaya başlayabilirler.

Crackberry web sitesinin sızdırdığı görüntüler, BlackBerry 10.2'yle beraber Google Play mağazasının BlackBerry'ye geleceğini gösteriyor. Ancak görüntülerin Photoshop'la üretilmiş olma ihtimalini göz ardı etmemek gerekiyor. Ekrandaki Google Play'in mağazanın en son sürümü olmadığını da söyleyelim. Ancak bu durum, BB 10.2'de düzeltilebilir, tabi görüntüler gerçek ise..

BlackBerry'nin Android uygulamalarını direkt olarak yüklemeye ve kullanmaya izin vermesi, platformun hızla popüler hale gelmesini sağlayabilir. BlackBerry platformunun uygulama yelpazesi, şu an Android ve iOS'takinin oldukça gerisinde bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

linux tabanlı telefonlara diyecektiniz sanırım

herşeyi anlarım da, blackberry telefonlarda android mi yüklü? bir android uygulaması nasıl olur da blackberry telefona yüklenebilir?

Bence mantıksız... Photoshop daha ağır basıyor.

Android uygulamaları Blackberry üzerinde nasıl bir performans ile çalışır onu bilemem ama blackberry satışları üzerinde kaldıraç etkisi yapacağını sanmıyorum. Teknik özelliklerine göre oldukça pahalı cihazlar. Google Play kullanacaksam blackberry 'e vereceğim para ile Samsung S4 ya da Htc One falan alırım

bence hiçbir şey bb yi kurtaramaz artık.hani derler ya ağzıyla kuş tutsan diye...

Güzel olur ama bazı uygulamalar var 4 çekirdekli telefonu bile kastıran.. Gerçi bütün uygulamalarda öyle değil ondan dolayı BlackBerry almak istiyip uygulamadan dolayı almayanlarıda çekecektir. Pazar payını hareketlendirip canlandırabilir BlackBerry'nin..

yeni model blackberry telefonlarda ve playbook tabletinde sideload diyebirşey var bu sayede android uygulamaları çok rahat bir şekilde qnx tabanlı blackberry cihazlara yüklenebilmekte.performans olarak hiç şikayet de yok kullanıcılardan.bende blackberry kullanıcısıyım gayet memnunum.ayrıca donanım ve yazılımın uyumu performans verir sadece donanım tek başına yetmez bu nedenle 4 değil android 44 çekirdekli olsun gene kascak.ram olarak ise blackberry 2gb kullanırken telefonda androidler daha yeni yeni geçmeye başlamıştı...

bb googleplay uygulamalarını destekliyorsa neden olmasın? denemeye her halükarda değer. piyasaya renk katar. çeşitlilik iyidir. bb batmasa iyi olur.

java tabanli oldugu icin olabilir

BlackBerry mi uzak dur ve donma

@12 Kas 2013 02:07 aldıgıma pişmanım haklısın

şu an port edilerek android uggulamalar çalıştırılabiliyor ancak elbette güncellemeleri almıyo vs direkt google play çok şey i degiştirir ancak 10,2 de şu an ögle bişey yok ! bu arada blackberry z10 kullancısıyım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir