Google reklam işini abarttı!

Google, reklam olayını biraz abarttı. Bakın reklamlarını hedefine ulaştırmak için ne yapacaklar...

Google reklam işini abarttı!

İnternet devi Google, reklamları hedef kitlesine ulaştırmak için yeni yöntem arayışında. Bu anlamda artık kullanıcının bulunduğu alanı "dinleyecek" olan Google, bu sayede reklamı tam olarak hedef kitlesine gönderebilme şansını bulacak.

Örneğin telefonlarda bulunan sensör yardımıyla hava sıcaklığı, ışık, ses ve hava durumunu anında Google'a gönderen bu patent ile şirket hava ısındığında klima reklamını kullanıcıya gönderirken, bir operada müzik dinlerken bir arkadaşınızı aradığınızda arkadan gelen ses ile de sizin müzik sevkinize göre bilet ya da enstrüman reklamı yapabiliyor.

Elbette tüm bunlar, Google'ın ilgili patenti hayata geçirmesiyle gerçeklik kazanacak. Konuyla ilgili Google, kullanıcıların gizlilik endişesini düşündüklerini ve kesinlikle kullanıcıların gizliliğini afişe etmeyeceklerini açıkladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Yakında google donumuzun rengine kadar öğrenecek. Bizse Google ürünleri için yanıp tutuşuyoruz.

Telefonlara gelen luzumsuz mesajlar zaten yetip artıyor. İnsana neredeyse lanet olsun dedirtip telefon kullandırtmayacaklar.

vay be, harbi helal olsun.Google her iş başlangıcında bu son sözü söylüyor.

-kesinlikle kullanıcıların gizliliğini afişe etmeyeceklerini açıkladı.

Buna alıstık zatende, gizlilik namına ortada hiç birşey yok.İnsanları bi icon olarak kullanmayı bıraksınlar.Robotmuyuz biz.Komutu verecez hoop reklam gelecek, iyimiş valla.una giderken evdeki bulgurdan olmasınlar, dikkat etsinler.

bence saçma ve rahatsız edici

zaten ben artık yandex kullanıyorum

Bıktık artık Google reklamlarından her sitede her video öncesinde Google ve Chrome reklamları yeter kabak tabi vermeye başladılar.

özel hayatı ihlal edicek bir proje bence müziği algılıyabiliyorsa diğer sesleride algılıyabilicek sadece teoride kalır bu tabi ben yanlş anlamadıysam konuyu.

özel hayatı ihlal edicek bir proje bence müziği algılıyabiliyorsa diğer sesleride algılıyabilicek sadece teoride kalır bu tabi ben yanlş anlamadıysam konuyu.

Yine google hala google. Zira arama sonuçları konusunda ve reklam ilgilik konusunda rakipsiz. Abuk sabuk siteleri ilk sıralara yerleştirmiyor tesbit ettiği spam siteleri ise ya komple kaldırıyor yada en arkalara atıyor. Reklam ilgisi konusunda ise, bazen internette gezerken, ciddi bir haber sitesini incelerken sağda solda google ın rakipleri olan firmalara ait reklamlar dönüyor ve çoğu cinsel içerikli reklamlar. Ee o siteyi benim çocuğumda okuyor ???. Google reklamlarında ise o sitenin içeriğine uygun reklamlar yayınlanıyor. Daha neyinden rahatsız oluyorsunuz ? Chip online da bu güne kadar öyle alakasız bir reklam gördünüzmü ?

Artık "Özel Yaşam" diye birşey kalmamıştır...

Hayallerimdesin Google ..... Benim telefonumu istediğin kadar dinleyebilirsin , zaten bütün feedbackleri açık hale getirdim . Topla istediğin kadar veriyi benden . Bizim gibi 5 vakiten başka bişey düşünmeyen toplumlara örnek ol ilerle sürekli ilerle . Tüm gücünü teknolojik gelişimler harcamaya devam et . Sayende siber düya daha hızlı hatta sayende hayat daha rahat .

Apple yapınca yenilik, müşteri memnuniyeti, ikgi oluyor; Google yapınca özel hayata saldırı, saygısızlık, izinsiz davranışlar oluyor... Geçin bunları geçin...

Akıllı telefon derken bu kadar akıllı olması çok ama çok rahatsız edici. Sıradan aptal bir telefona geçme zamanı geldi de çattı. "Amanın, biz sizin gizliliğiniziz sizden çok düşünüyoruz.. Yaparmıyız öyle şey?" gibi saçma sapan, akıl almaz açıklamalarıda yemiyoruz artık. Bu kadarıda cidden fazla.

Google'ın yaptıkları yüzünden zaten Android'i pek sevmiyordum (Yine de saygı duyuyordum, çok güzel bir işletim sistemi) bunu duyunca artık Android'li bir telefon almam.Artık Nokia 1100 bile daha iyi benim gözümde.Android'in çok parlak bir geleceği var fakat Google sanki daha farklı bir işletim sistemi çıkarmak istiyormuş gibi batırıyor Android'i.
Bence Google dizüstü bilgisayarlar için kullandığı işletim sistemini telefonlara da çıkarmak istiyor bu yüzden batırabildiği kadar batırıyor Android'i....

Bence bu tarz bilgilerin 3. şahıslar tarafından toplanmasına izin verilmemeli.İşin sonu kişisel takibe,mahremiyetin bozulmasına gider.İnternet denilen şey öyle bir nalet ki hakkınızda ki en ufak bilgi bile dünya kadar para harcasanız silinmez.İnternet girişi olup da çıkışı olmayan tek yer.Ne kadar az bilginiz buraya girerse sizin için o kadar iyidir.İnsan düşünebilen bir varlık ne alcağına ne yapacağına kendisi karar vermeli.Önüne abuk sabuk şeyler çıkarıp insanı her alnda yönlendirmek insan doğasına aykırı bir durum,Google bu hareketleriyle malesef insanı bir robot ve tam anlamıyla kukla yapmaya çalışıyor.Ek olarak bir bilgisayar programcısı olarak patentin gerçeklenmesinde kullanılacak fikirler,algoritmalar kodlar vs. insanı hayrete düşürebiliyor.

Millet daha özel hayat diyor internette yaptığınız hersey kayıt altına alınıyor ne gizliliği

Himmet ağa, bi reklam gönder.!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir