Google'dan yeni uygulama: Handwriting Input

Google, sanal klavyeye alternatif olacak yeni uygulamasını Android için yayınladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan yeni uygulama: Handwriting Input

Google, telefonunuzda parmağınızı kullanarak el yazısı yazmanıza izin veren yeni Handwriting Input'u ortaya çıkardı. Telefonlarda ve tabletlerde 82 dilde desteklenen uygulama, klavyeyle yazmak istemeyenlere bir alternatif sunuyor.

Firmanın blog gönderisinde yer alan bilgilere göre Handwriting Input, el yazınızı algılamak için geniş-ölçekli dil modelleme, çok dilli OCR, geniş-ölçekli sinirsel-ağlar gibi teknolojilerden faydalanıyor. Google'a göre el yazısı işlevi, özellikle Çince gibi sanal klavyede yazması zor dillerde işe yarıyor.

Google'ın yeni giriş biçimi, bazı el yazısı tanıma araçları gibi bulut tabanlı çalışmadığından, aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duymuyor. Ancak daha isabetli sonuçlar isteyenlerin bulut tabanlı algılama işlevini etkinleştirmesi mümkün.

Not: Google Handwriting'in desteklediği 82 dil arasında Türkçe de var, ancak denememizde onu indirmeyi başaramadık. Bunun nedeni, muhtemelen uygulamanın kademeli olarak dağıtılıyor olması. Yani uygulamayı şimdi yükleyemiyorsanız, birkaç gün sonra tekrar denemenizde fayda var.

Google Play bağlantısı: Google Handwriting Input

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Samsung klVyedr vardı bu

örnekteki çince yazının hiçbirine benzememesi..

Ülkemizde kullanılamıyor

Dns ilw abd ye bağlayıp yükleyin

Samsung klavyede yıllardır var bu :)

şu an aktif ve Çalışıyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost