Grindr'ın sahibi artık Çinliler...

Eşcinsel kullanıcıların bir numaralı uygulamasının artık yeni ve sürpriz bir sahibi var!

  • Levent Öztürk
Grindr'ın sahibi artık Çinliler...

Eşcinsellerin paylaşım uygulaması Grindr'in hisselerinin büyük çoğunluğu, artık Çinli bir oyun firması olan Beijing Kunlun'un elinde... Firma, uygulamanın yüzde 60'ını satın almış durumda ve bu hisselerin değeri 155 milyon dolar olarak belirlenmiş. Grindr yöneticisi Carter McJunkin'in söylediği üzere Dünya'nın her yanında kullanıcıya sahipler ancak işlerinin bir sonraki seviyeye yükselmesi için bir ortağa ihtiyaçları bulunuyordu.

McJunkin'in NYT'a söylediğine göre anlaşma Grindr'in işine gelmekte çünkü oyun firması, uygulamanın kurucularının aynı yapıyı ve ekibi korumasına imkan tanıyacağını söylüyor. Uygulama 196 ülkede aktif ve oldukça da popüler. Ancak Grindr, sürekli olarak kullanıcı yorumlarında düşük puanlar almakta. Pek çok kullanıcı, spam botlarından ve devam eden sorunlardan şikayetçi. Beijing Kuhlun'un "dijital tecrübesi" de bu alanda uygulamaya yardım edebilir.

Ancak uygulama Çin'de sıkı bir rekabet ile karşı karşıya olabilir. Bloomberg'in haberine göre Çin merkezli bir diğer uygulama olan Blued, günde 3 milyon ziyaretçiye sahip. Grindr'in en son raporu ise günde 2 milyon ziyaretçiyi işaret ediyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Hornet varken çöp bir uygulama

@13 Ocak 2016 09:49 1. Tercihim tabiki hornet ayol :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play