Guitar Hero'ya yeni rakip: Rock Revolution

Guitar Hero fırtınası henüz dinmemişken, yeni bir enstrüman çalma oyunu daha geliyor.

Guitar Hero'ya yeni rakip: Rock Revolution
Rock Revolution, en gerçekçi enstrüman çalma oyunu olma iddiası ile geliyor.

Rock Revolution, Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz yeni bir enstrüman çalma oyunu. Yapılan ilk açıklamalara göre, oyun Ekim ayı içerisinde oyuncularla buluşacak. Zoe Mode PS3 ve XBox 360 versiyonları için kolları sıvamışken, HB Studios ise Wii ve DS üzerinde yapım aşamasını üstlenmiş bulunuyor. Yayıncı ise Konami.

PS3 ve Xbox 360 için hazırlanan davul setinin, altı adet davulu ve ayak pedalı ile piyasadaki en gerçekçi davul olduğu iddia ediliyor. İşin gitar kısmı için ise beş tellik sistemi hem lead hem de bass gitar olarak görev yapabiliyor.

Oyunda kırk adet şarkı bulunacak. PS3 ve Xbox uyarlamaları raflarda yerini aldıktan hemen sonra yeni şarkılar da netten indirilebilecek.

Oyunun nota şeridi göze çok hoş gelmese de, Rock Revolution Guitar Hero'nun aksine gerçekçi karakterleri ve atmosferi ile yeterince ilgi çekecek gibi görünüyor. Bekleyelim ve görelim...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Guitar Hero 3 harika bir oyun. Onunla baş edebilirlerse güzel bir rekabet doğabilir.

Bu Konami işini biliyor.Nereye demir atacağını çok iyi biliyor.Ama hiç bir zaman en iyi olamayacaklar ve gerçekten de berbatlar...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir