Hacker'lar artık Google'ı mı kullanacak?

Bir hacker grubu sitelere saldırmak için Google'ı kullanan bir araç geliştirdiklerini açıkladı!

Hacker'lar artık Google'ı mı kullanacak?

Internet'te adını sıkça duyuran bir hacker grubu olan Cult of the Dead Cow (cDc) bir web saldırı aracı yayımladı. Araç Google'ı kullanarak web sitelerinin açıklarını raporluyor, muhtemel saldırı önerilerinde bulunuyor.

Grubun mazereti, ürettikleri Goolag Scanner isimli uygulamanın aslında bir güvenlik uygulaması olduğu ve aslında site sahipleri tarafından kendi sitelerinin güvenliğini test etmek için kullanılması gerektiği...

Araç cDc grubunun 'Johnny I Hack Stuff' isimli üyesi tarafından yazılmış. Ayrıntılı bilgiye http://www.cultdeadcow.com/cms/main.php3 adresinden erişilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu tehlikeli bir şey midir? Bize ne gibi zararları olabilir?

Google web sitesinin tüm açıklarını bulabilecek kadar güçlü bir arama motoru. Özellikle içinde önemli dosyalar ve veritabanları bulunan klasörleri "robots.txt" dosyası kullanarak kem gözlerden koruyabilirsiniz. Şu adreste robots.txt dosyası ve özellikleri anlatılmış: http://www.mcanerin.com/EN/search-engine/robots-txt.asp

Öğr. Gör. Özgür ZEYDAN
Z.K.Ü. Enformatik Bölümü

anlayacağımız robots dosyası vazgeçilmezdir...

Google Bizim Amca mızdır Onsuz Hack Yapmak İmkansız gibi Bi şey :)

Google baba sen bizim herşeyimizsin :)))))))

Hackerlar zaten her zaman googleyi kullanırlar googleyi kullanmadıkları 1 an bile yoktur .Ayrıca Programı kurup inceledim program o kadarda iyi degil . Otomatik tarama özelligi bile yok açık listesini her ama için tek tek seçmek gerekiyor.Ayrıca programda normal scannerlerin kullandıgının %1 i kadar bug listesi var :) Anlıyacagınız bir işe yaramaz . Genede emege saygı olarak yazan kişinin eline saglık.

by The_BeKiR =)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play